ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو
8 ساختمانی که با شیشه رنگ خاص
اخبار گردشگری Û±Û³Û¹Û·/Û°Û¸/Û±Û¶
  1. ایرونا سیر
  2. 8 ساختمانی که با شیشه رنگ خاص

 

 Ú©Ù„یساها Ùˆ مساجد Ùˆ به طور Ú©Ù„ÛŒ اماکن مذهبی همواره طوری ساخته Ù…ÛŒ‌شدند Ú©Ù‡ فضایی روحانی داشته باشند Ùˆ برای بازدیدکنندگان به مکانی الهام‌بخش تبدیل شوند. یکی از روش‌هایی Ú©Ù‡ برای زیباتر شدن این نوع بناها استفاده Ù…ÛŒ‌شود، بازی با نور است. معماران Ùˆ هنرمندان دست به دست هم Ù…ÛŒ‌دهند تا نیایشگاهی شاهکار Ùˆ رویایی را بسازند. در این میان برخی از هنرمندان Ùˆ معماران بناهایی را ساخته‌اند Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ‌توان ساعت‌ها به آنها خیره شد Ùˆ در دنیای رنگارنگ نور Ùˆ شیشه رویاپردازی کرد. در این مطلب به معرفی 8 بنایی Ù…ÛŒ‌پردازیم Ú©Ù‡ شیشه‌هایی دارند، منحصربه‌فرد Ùˆ شگفت‌انگیز. یکی از بناهایی Ú©Ù‡ در این فهرست جای گرفته نیز در کشور عزیزمان ایران قرار دارد.

کلیسای سنت شاپل پاریس

سنت شاپل Sainte-Chapelle کلیسای زیبایی است Ú©Ù‡ در شهر پاریس، پایتخت فرانسه قرار دارد. از دیرباز این عبادتگاه را با شیشه‌های زیبایش Ù…ÛŒ‌شناختند Ùˆ به‌راستی هم شاهکاری از هنر رنگ، نور Ùˆ شیشه را به نمایش گذاشته است. این کلیسا شاهکاری از سبک معماری گوتیک به حساب Ù…ÛŒ‌آید Ùˆ با تماشای هر گوشه‌ای از آن Ù…ÛŒ‌توانید ماجراها Ùˆ دستورات عهد جدید Ùˆ قدیم را تماشا کنید. این کلیسای فوق‌العاده با شیشه‌های بی‌همتایش تنها Ø·ÛŒ هفت سال ساخته شد Ùˆ همین موضوع جذابیت سنت شاپل را دوچندان کرده است. ناگفته نماند Ú©Ù‡ برای ورود به این کلیسا باید هزینه‌ÛŒ ورودی پرداخت کنید Ú©Ù‡ در حال حاضر 12 دلار است.

قصر موسیقی کاتالان

قصر موسیقی کاتالان Palau de la Música Catalana نیز یکی دیگر از بناهای مشهور اروپاست Ú©Ù‡ در اسپانیا Ùˆ شهر بارسلون قرار دارد. این بنای باشکوه شهرتش را مدیون شیشه‌های رنگارنگ زیبایش است. همانطور Ú©Ù‡ در تصاویر Ù…ÛŒ‌بینید شیشه‌های این ساختمان از هر سو چون الماسی شفاف Ù…ÛŒ‌درخشد. برنامه‌های متعددی در این قصر برپا Ù…ÛŒ‌شود اما تماشای در Ùˆ دیوار Ùˆ سقف‌های بنا از مهمترین انگیزه‌های بازدیدکنندگان قصر موسیقی کاتالان به شمار Ù…ÛŒ‌رود. ورودی این مجموعه در حال حاضر 15 یورو است.

کلیسای دوم بوسکو

این کلیسا Ú©Ù‡ در زبان پرتغالی Santuário Dom Bosco خوانده Ù…ÛŒ‌شود در شهر برازیلیای کشور برزیل قرار دارد. دوم بوسکو تجلی زیبایی از هنر شیشه‌کاری است. اینجا را طوری ساختند Ú©Ù‡ نماد نور Ùˆ روشنی حضرت عیسی (ع) برای تمام مردم جهان باشد؛ به همین خاطر به این کلیسا لقب "نور جهان" را داده‌اند.برای ورود به این کلیسا لازم به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای نیست زیرا صاحبان آن معتقدند Ú©Ù‡ باید درِ این کلیسا به روی جوانان Ùˆ نوجوانان باز باشد تا بتوانند به راحتی وارد آن شده Ùˆ با مسیح آشنا شوند.

مسجد نصیر الملک

مسجد نصیر الملک Ú©Ù‡ در شیراز قرار دارد، همواره افتخار ایرانیان در عرصه‌ÛŒ جهانی بوده است. زیبایی این عبادتگاه به قدری است Ú©Ù‡ تا از نزدیک آن را نبینید باورتان نخواهد شد. این عبادتگاه را با نام مسجد صورتی Ùˆ مسجد رنگها نیز Ù…ÛŒ‌شناسند.هنرمندان سازنده‌ÛŒ این مسجد طوری شیشه‌ها را کنار هم قرار داده‌اند Ú©Ù‡ در یک نگاه Ù…ÛŒ‌توانید صدها رنگ را در کنار هم ببینید. ساخت این مسجد در سال 1305 هجری قمری به پایان رسید Ùˆ هنوز هم یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری شهر شیراز به شمار Ù…ÛŒ‌آید.

موزه ی اراوان تایلند

اگر به تایلند Ùˆ شهر بانکوک Ù…ÛŒ‌‌روید به هیچ وجه بازدید از موزه‌ÛŒ اراوان Erawan را از دست ندهید. این موزه سه طبقه دارد Ú©Ù‡ هریک از آنها به نوبه‌ÛŒ خود زیبا Ùˆ تماشایی هستند. این موزه را با شیشه‌کاری‌های فوق‌العاده Ùˆ مجسمه‌ÛŒ فیلی Ú©Ù‡ در جوار ورودی آن قرار دارد، Ù…ÛŒ‌شناسند. این موزه‌ÛŒ منحصربه‌فرد هر روز از ساعت 8 صبح تا 18 پذیرای بازدیدکنندگان است. قیمت بلیط بازدید از این موزه 300 بات (کمتر از 8 دلار) خواهد بود.

گرن هتل مکزیک

ششمین بنای زیبای مزین به شیشه‌کاری، مربوط به هتلی به نام گرن Gran Hotel Ciudad de است. در حقیقت این بنا یکی از چهار بنای شیشه‌ای وسیع در دنیا به شمار Ù…ÛŒ‌آید. گرن هتل بنایی قدیمی است Ùˆ ساختش به سال 1899 برمی‌گردد به همین خاطر توقع روبه‌رو شدن با هتلی مدرن را نداشته باشید، هرچه در این بنا مشاهده Ù…ÛŒ‌شود هنر است Ùˆ هنر. سقفهای این هتل سراسر با فرفروژه Ùˆ شیشه تزیین شده‌اند Ùˆ فضایی خاص را به وجود آورده‌اند.

کلیسای شکرگزاری

کلیسای تنکس گیوینگ یا شکرگزاری Chapel of Thanksgiving در دالاس تگزاس واقع شده است. در اطراف این عبادتگاه مراکز دیگری چون باغ‌های مدیتیشن، تالار گفت‌ÙˆÚ¯Ùˆ Ùˆ سالن جلسات نیز وجود دارد Ú©Ù‡ علاقه‌مندان Ù…ÛŒ‌توانند از آنها استفاده کنند. تماشای پنجره‌ها Ùˆ درهای شیشه‌کاری شده‌ÛŒ این کلیسا حتما توجه‌تان را به خود جلب خواهد کرد.خوب است بدانید Ú©Ù‡ برای ورود به این نیایشگاه لازم است هزینه‌ای بابت ورودی پرداخت کنید به همین خاطر اگر دوست دارید به صورت رایگان از کلیسا بازدید کنید، Ù…ÛŒ‌توانید روزهای سه‌شنبه از ساعت 11 صبح تا 15 عصر Ú©Ù‡ بازدید رایگان است به کلیسا بروید.

کلیسای سنت سباستین

کلیسایی به نام سنت سباستین Cathedral of Saint Sebastian در شهر ریودوژانیروی برزیل وجود دارد Ú©Ù‡ به دلیل شیشه‌کاری‌های رویایی‌اش شهرتی جهانی یافته است. این کلیسا سقفی مخروطی Ø´Ú©Ù„ دارد Ú©Ù‡ چشمان هر بیننده‌ای را به خود جلب Ù…ÛŒ‌کند. این کلیسا برای عبادت کارگران ساخته شده است بنابراین برای ورود به آن نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای نیست.