ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو
کشف هزاران سکه طلا هنگام گود برداری در شمال ایتالیا
اخبار گردشگری ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
  1. ایرونا سیر
  2. کشف هزاران سکه طلا هنگام گود برداری در شمال ایتالیا

کشف کوزه‌ای پر از سکه طلا در این روزها  که باورنکردنی است،
هیجان‌انگیز هم هست. شاید فقط در فیلم‌های تاریخی بتوان این کشف‌های معجزه‌آسا را دید اما خبری که پخش شده است کاملاً واقعی است. کوزه‌ای پر از سکه‌های طلا درست در زیر ساختمان تئاتر کرسونی (Cressoni) شهر کومو در شمال ایتالیا کشف شد. ساختمان تئاتر در سال ۱۹۹۷ تعطیل شد، سپس ساختمان تخریب گردید و اخیراً برای احداث ساختمانی جدید کار پی برداری در آن شروع شد که به کشف کوزه پر از سکه طلا منجر شد. قدمت سکه‌ها به قرن‌های ۴ یا ۵ میلادی برمی‌گردد یعنی زمان امپراطوری روم باستان. متخصص سکه، ماریا گرازیا درباره این سکه‌ها اظهار داشت: احتمالاً قصد مخفی کننده سکه‌ها دور ماندن از خطر بوده تا در زمان مناسب به سراغشان برود.

روی سکه‌ها نقش‌هایی از پادشا‌هان اواخر دوران امپراطوری روم، مانند هونوریوس، والنتین سوم، لئون اول، آنتونیو و لیبیو سورو دیده می‌شود. کارشناسان می‌گویند احتمال دارد این سکه‌ها متعلق به یک شخص نبوده و شاید متعلق به یک صندوق ذخیره عمومی باشد. با توجه به جنس طلای سکه‌ها، نمی‌توان گفت چون قدیمی هستند پس ارزش ندارند، ارزش آن‌ها هنوز تخمین زده نشده چون این یک کشف استثنایی است.  کشف سکه‌های دوران رومیان در ایتالیا چیز عجیبی نیست، سکه‌های رومی در سراسر منطقه به کار می‌رفتند تا جایی که در سال ۲۰۱۶، باستان‌شناسان سکه‌ای با قدمت ۲ هزار ساله را در فلسطین اشغالی کشف کردند و سکه‌های مشابه دیگری در دورترین نقطه شرق یعنی ژاپن هم پیدا شد.

سکه‌های کشف شده در کومو به یک آزمایشگاه در میلان منتقل شد تا باستان‌شناسان روی آن‌ها مطالعه کنند تا به تاریخ و فرهنگ آن دوران بیشتر پی ببرند. به نظر شما اگر این سکه‌ها در ایران پیدا می‌شدند چه سرنوشتی پیدا می‌کردند؟