ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو
مرداب دیوک
اخبار گردشگری ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  1. ایرونا سیر
  2. مرداب دیوک

یک مکانی به شما معرفی میکنیم همانند بهشت انگار رفتید همانند فیلم هایی که میبینید است یک جایی رویایی نام این پدیده مرداب دیوک است.
پدیده وهم برانگیز جنگل کلاردشت
دیوک نام مردابی است با فاصله نه چندان دور از تهران. برای دیدن این مرداب باید به سمت مازندران رفت. مرداب دیوک در استان مازندران و منطقه‌ی کلاردشت قرار دارد. از مسیر جاده چالوس که به سمت کلاردشت بروید، دیوک را در میان جنگل‌های این منطقه خواهید دید. این مرداب یکی از مرداب‌های وهم‌انگیز ایران است. دیوک در مسیر جنگلی و در میان درختان پر شاخ و برگ و انبوه کلاردشت قرار گرفته و با کمی ‌پیاده‌روی می‌توانید به آن برسید، از هوای جنگل و صدای پرندگان لذت ببرید و قدم بزنید تا منظره‌ی اعجاب‌انگیز مرداب جلوی چشم‌تان نمایان شود.

تصور کنید در جنگلی سرسبز، در میان درختان سر به فلک کشیده و پر شاخ و برگ، راه می‌روید. مه جنگل را فرا گرفته و هر چند دقیقه یک بار صدای پر زدن پرنده‌ای از میان شاخه‌ها به گوش‌تان می‌رسد. از بین بوته‌ها و از روی شاخه‌ها و برگ‌هایی که روی زمین ریخته‌اند می‌گذرید. کمی ‌جلوتر، آن طرف مه، منظره عجیبی به چشم‌تان می‌آید: مردابی تماشایی که بخش‌هایی از آن پوشیده از خزه است. هر چه جلوتر می‌روید زیبایی این چشم‌انداز بیشتر و بیشتر می‌شود. این منظره اعجاب‌انگیز حال و هوای مرداب دیوک است. جنگل‌های کلاردشت در فصل بهار غرق در زیبایی می‌شوند. زمین پوشیده از سبزه و جوانه‌های تازه درختان هوش از سر هر مسافری می‌برد. کم‌کم، با از راه رسیدن تابستان، سرسبزی درختان بیشتر می‌شود و گرمای خورشید درخشندگی جنگل و مرداب را نمایان‌تر می‌کند. فصل پاییز در این منطقه، با لباس رنگ به رنگ درختان و صدای خش خش برگ‌های زیر پا، برای عاشقان طبیعت شبیه به راه رفتن در رویاست. اما سرمای زمستان و بارندگی، سفر به این منطقه را در فصل سرد کمی دشوار می‌کند. پس بهتر است نیمه اول سال را برای دیدن مرداب دیوک انتخاب کنید. برای رفتن به مرداب دیوک سبک سفر کنید. حتما کفش مناسب پیاده‌روی بپوشید چون یک جنگل‌پیمایی به یادماندنی در انتظارتان است. لوازم ضروری و داروهای شخصی‌تان را بردارید و یادتان باشد در هر سفری بهتر است یک دست لباس اضافه هم به همراه داشته باشید.