ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

مجموعه باغ پرندگان سپاد مشهد

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. مجموعه باغ پرندگان سپاد مشهد

شاید برای خیلی ها استفاده از تور مشهد سفر به اعماق معنومیت می باشد لذت را در یک تور با عنوان معنوی تجربه خواهند کرد اما امروزه و تغییر سلیقه مسافران تور مشهد و حجم بالای گردشگری داخلی دیگر سفر به مشهد مقدس و استفاده از تور مشهد فقط یک سفر معنوی نیست علی الرقم اینکه پایه شالوده سفر بر روی زیارت امام رضا (ع) تعبیه شده اما نیاز به تغییرات گشت های داخلی این امکان را برای شما میسر می سازد تا ضمن استفاده از خدمات تور مشهد گشتی هم در مشهر مشهد بزنید و به بازدید از دیدنی های این شهر بپردازید ، اینبار میخواهیم یکی ریباترین باغ های شهر مشهد یعنی باغ پرندگان را به شما همسفران محترم معرفی کنیم تا در سفر خود به این شهر نیم نگاهی هم به گردشگری در این شهر بپردازید .

باغ پرندگان مشهد

مجموعه باغ پرندگان سپاد مشهد مقدس

مجموعه باغ پرندگان سپاد مشهد ، یکی از شکیل ترین جاذبه های گردشگری استان خراسان رضوی و شهر مشهد است.باغ پرندگان موجود در منطقه گردشگری تجاری سپاد در شهر مشهد تنها و اولین باغ پرندگان منطقه شرق کشور می باشد که با هزینه بالغ بر نهصد میلیون در شهر مشهد ساخته شده است. باغ پرندگان مشهد یکی مراکز جذب گردشگر و تفریح مردم مشهد محسوب می شود. تیم های متخصص پزشکی به صورت مستمر در باغ پرندگان مشهد حضور خواهند داشت تا موارد بهداشتی برای حضور گردشگران و زائران در این مکان رعایت شود . باغ پرندگان در سال ۱۳۹۳ در مجاورت مجتمع الماس شرق احداث شده

در باغ پرندگان مشهد انواع پرندگان با گونه های کمیاب ایرانی، آسیایی و آفریقایی موجود است که برای تامین سلامتی بازدیدکنندگان و پرندگان تیم های پزشکی بصورت شبانه روزی در باغ پرندگان مشهد حضور دارند و باغ پرندگان مشهد با مجوز اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی و سازمان محیط زیست مشهد شروع به کار کرده است.

باغ پرندگان مشهد از جاذبه های گردشگری این شهر زیارتی محسوب می شود که اولین باغ پرندگان در ناحیه شرقی کشور بوده . تیم های متخصص پزشکی که به صورت شبانه روزی در این باغ پرندگان مستقر هستند تا موارد بهداشتی برای حضور گردشگران تامین شود. این باغ با مجوز دامپزشکی احداث شده، که شرایط استاندارد برای نگهداری پرندگان در آن لحاظ شده.

یکی از بارزترین ویژگی های این باغ وحش زیبایی بصری آن است. چراکه دست اندرکاران محوطه ی کلی باغ را به زیباترین نحو ممکن طراحی کرده اند. وجود پل های چوبی، خیابان های سنگ فرش، پوشش گیاهی فوق العاده، آبشارهای مصنوعی، مجموعه ای از جذابیت ها و زیبایی ها را دراین باغ رقم زده است.

این باغ توانسته مجموعه ای از زیباترین پرنده ها باشد در حال حاضر بیش از ۷۰۰ پرنده در این مجموعه نگه داری می شوند که می توان در طی روز از تماشای آنها لذت برد و اوقات خوشی را در فضای پارک سپری کرد.

ویژگی ها و امکانات باغ پرندگان مشهد

یکی از بارز ترین ویژگی های این باغ وحش زیبایی بصری آن است. چراکه دست اندرکاران محوطه ی کلی باغ را به زیباترین نحو ممکن طراحی کرده اند. وجود پل های چوبی، خیابان های سنگ فرش، پوشش گیاهی فوق العاده، آبشارهای مصنوعی، مجموعه ای از جذابیت ها و زیبایی ها را دراین باغ رقم زده است.

این باغ توانسته مجموعه ای از زیباترین پرنده ها باشد در حال حاضر بیش از ۷۰۰ پرنده در این مجموعه نگه داری می شوند که می توان در طی روز از تماشای آنها لذت برد و اوقات خوشی را در فضای پارک سپری کرد.

این باغ اولین باغ پرندگان شرق کشور در منطقه تجاری گردشگری سپاد مشهد است که درآن می توان بازدید از پرندگان کمیاب و نادر و همچنین بازدید از پرندگان ایرانی و آسیایی، پرندگانی از کشور آفریقا را تجربه کرد.

باغ پرندگان ویژه بانوان و آقایان داری محیطی خانوادگی و فضایی بسیار آرام بخش است. این باغ جای پارک مناسبی دارد تا بازدیدکنندگان با خیالی راحت به گردش در باغ بپردازید.

واحدهای تخصصی فعال در باغ پرندگان مشهد عبارتند از:

باغ پرندگان مشهد

واحد تکثیر: در این بخش شرایط و امکانات مناسب جهت تخمگذاری و جوجه درآوری پرندگان فراهم می گردد.نگهداری از جوجه های تکثیر یافته تا مرحله رسیدن به سن خاص جهت رها سازی در باغ پرندگان به عهده این بخش می باشد.

واحد تغذیه: گونه های مختلف پرندگان نیاز های غذائی متفاوتی دارندبه علاوه منبع تامین این نیازها نیز در هر گونه متفاوت می باشد. برخی از پرندگان میوه خوار، برخی دانه خوار ، برخی گوشتخوار و برخی همه چیز خوار می باشند . در این بخش نیازهای پرندگان بر اساس جداول احتیاجات غذائی که بر اساس آخرین یافته های علمی در دنیا تدوین شده است برآورد می گردد و جیره غذائی آنها بر این اساس تنظیم میشود.

واحد کلینیک و بهداشت: پرندگان بیمار پس از تشخیص بیماری وارد این بخش می شوند و پس از معاینه کامل بر اساس نظر دامپزشک باغ پرندگان و تجارب کارشناس مربوطه درمان می شوند. ضد عفونی و بهداشت کلیه قسمتهای باغ به عهده این بخش میباشد. واکسیناسیون ماهانه پرندگان علیه بیماری نیوکاسل نیز از وظایف این بخش است.