ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو
«سایت موزه» به ماندگاری گردشگر در همدان کمک می‌کند
اخبار گردشگری ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
  1. ایرونا سیر
  2. «سایت موزه» به ماندگاری گردشگر در همدان کمک می‌کند

گروه فرهنگی ـ معاون گردشگری همدان گفت: ماندگاری گردشگران از مولفه های موفقیت شهرهای گردشگری است و راه اندازی سایت موزه می تواند تحولی در همدان ایجاد کند.
به گزارش ایکنا از همدان، به نقل از ایرنا علی خاکسار معاون گردشگری همدان اظهار کرد: ماندگاری گردشگران از مولفه های موفقیت شهرهای گردشگری است و راه اندازی سایت موزه می تواند تحولی در همدان ایجاد کند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر گردشگران از آرامگاه بوعلی، باباطاهر و تپه هگمتانه دیدن کرده و سپس به لالجین و غار علیصدر رفته و همدان را ترک می کنند، در صورتی که وجود سایت موزه در بافت تاریخی شهر می تواند موجب اقامت یک روز بیشتر گردشگران شود.خاکسار گفت: در مرکز شهر همدان آثاری همچون مسجد جامع، بازار و کاروانسرا وجود دارد و راه اندازی سایت موزه می تواند گردشگران بیشتری را به این مجموعه تاریخی جذب کند.
معاون گردشگری همدان خاطرنشان کرد: هر چیز تازه ای اعم از آثار تاریخی کشف شده و یا احداث موزه جدید برای گردشگران جذاب و دیدنی است و بی تردید سایت موزه قدرت جذب گردشگران بیشتر به همدان را دارد.
وی با بیان اینکه ساخت سایت موزه بنابر توافق های صورت گرفته به شهرداری واگذار شده است افزود: طرح سایت موزه توسط میراث فرهنگی تهیه و در اختیار شهرداری برای اجرا قرار گرفته است.
خاکسار گفت: در این طرح تمام آثار کشف شده بر اساس مستند سازی از پیش انجام شده در جای خود تثبیت و میراث همدان و گردشگران می توانند بخشی از هویت و میراث این منطقه را به صورت ملموس تماشا کنند.
معاون گردشگری همدان اضافه کرد: عمق زیاد و رطوبت بالای این منطقه موجب شد آثار منقول کشف شده همچون تابوتها، ظروف سفالی، سنگ آسیاب، خمره ها و همه اشیا کشف شده از میدان مرکزی شهر تا آماده سازی سایت موزه در جایی دیگر نگهداری شود و سپس به همان ترتیب قرارگیری قبل در این مکان چیده می شوند.وی تاکید کرد: هیچ شی جدیدی به سایت موزه افزوده نمی شود و تنها همان اشیا مکشوفه در این مکان به نمایش درمی آید.سال گذشته در نتیجه کار عمرانی شهرداری بخشی از هویت تاریخی شهر قدیمی همدان در میدان مرکزی شهر کشف شد و مقرر شد طرحی به نام سایت موزه احداث و آثار به دست آمده در آن نگهداری شود.