ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو
اینجا ایران است ، نه خطرناک و نه ناامن
اخبار گردشگری ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
  1. ایرونا سیر
  2. اینجا ایران است ، نه خطرناک و نه ناامن

 اینجا ایران است ، نه خطرناک و نه ناامن! این بخشی از گفته های دو گردشگر فرانسوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا است که به تازگی برای بازدید از جاذبه های گردشگری ایران زمین سفری چند روزه به استان کرمان داشته اند.
اینجا ایران است ، نه خطرناک و نه ناامن
Antoine Réno و Mylène Verger دو گردشگر فرانسوی که چند روزی است میهمان یکی از اقامتگاههای سنتی کرمان هستند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزودند: اینجا کشوری نیست که ما قبلا در مورد آن خوانده بودیم و برایمان کاملا جدید است و در میان این مردم چیزی جز آرامش نیست.
آنان تاکید کردند : در سفر خود به ایران تصوری که از این کشور و مردم آن با توجه به گفته رسانه های خارج داشتیم ، بسیار تغییر کرد.
این دو جهانگرد فرانسوی اظهار داشتند : ما از همان بدو ورود با نگاه پر از مهربانی مردم در جای جای ایران از جمله کرمان روبه رو شدیم و این نشان از قدمت فرهنگ و تمدن بالای ملت ایران دارد.
Antoine Réno گفت : کرمان تنها شهری بود که از فرش زیر پا تا دیوارها و سقف و در آخر ستارگان آسمانش برای ما خیره کننده بود .
وی افزود: خصوصیات اخلاقی خوب و مشابهی در شهرهایی که از ایران برای بازدید رفتیم وجود داشت از جمله اینکه ایرانی ها در همه جا به مهمان های خارجی خوش آمد می گویند و برای تشکر یا سلام و یا خداحافظی دستشان را روی قلبشان یا چشمانشان می گذارند و یا سر خود را به منزله قدردانی خم می کنند و این بسیار برای ما جالب و خوشایند بود.
آنتونی اضافه کرد: رنگ هایی که در طراحی فرش و معماری بناهای تاریخی و در پته های دست دوز در کرمان استفاده شده برای ما نشاط آور است و حس خوبی را در ما به وجود می آورد.
آنتونی در ادامه می گوید: برعکس آنچه که شنیده ایم در ایران می توان حفظ حقوق بین الملل را با چشم در کوچه ها و خیابان ها و بازار و دیگر نقاط دید و حضور افاغنه در کرمان می تواند ثابت کننده این امر باشد که مردم کرمان با مهربانی آن ها را در جمع خود پذیرفته اند و در انجام کارهای خود آن ها را مشارکت داده اند.
وی همچنین گفت: مدت زمان زیادی در کرمان نبودیم اما سفر پربار و پر از خاطره ای برای ما ثبت شد و جاهای دیدنی زیادی را رفتیم بازار، محیط اطراف بازار، موزه هایی که با آثار هنری ارزشمند برای ما قابل تامل و جذابیتی ویژه داشت.
Mylène Verger دیگر گردشگر فرانسوی گفت : در این سفر کوتاه به کرمان از کتابخانه ملی نیز دیدن کردیم و سکوت کتابخانه با آن طراحی قدیمی برای ما جالب بود.
وی ادامه داد: قدم زدن در قسمتی از بازار کرمان که پر از گیاهان دارویی است و عطر آن فضای بازار را پر کرده است مثل حرکت کردن در کوهستانی پر از گیاهان دارویی است .
ملین اضافه کرد: در بازار کرمان همه چیز وجود دارد از قطعات طلای زیبا گرفته تا بسیاری از لباس ها و مردمی متفاوت و مکان های قدیمی که در بازار احیا شده و در برخی از آن ها صنایع دستی فروخته می شود.
وی گفت : دستبندهای زیبای سنتی درست شده از مس و طلا و پارچه و قالیچه هایی که روی سکوها انداخته شده است فرش های دستباف زیبا که بیشتر از لذت نشستن روی آن ها محو زیبایی آن ها می شوی نیز برای ما جالب و دیدنی بود.
این گردشگر فرانسوی از قوتو و کلمپه کرمان هم گفت که تمام قهوه ها را تجربه کرده بودم اما قهوه کرمان طعمش واقعا دلچسب و یک تجربه جدید بود که قابل مقایسه با هیچ قهوه ای نبود.
او همچنین گفت: کرمان برای جهان معرفی شده نیست و باید در مورد آن بیشتر نوشته شود برای ما حتی قبل از آمدن اینچنین جالب و بزرگ و دیدنی نبود و ما اگر می دانستیم کرمان اینقدر بزرگ و اینقدر جای گردشگری و جاهای دیدنی دارد وقت بیشتری را برای ماندن در کرمان برنامه ریزی می کردیم.
ملین همچنین گفت :ما برای سفر به کشورهای مختلف نزدیک چند ماه قبل به بررسی فرهنگ و آداب و رسوم شان می پردازیم و حتی کلماتی را که روزمره هستند یاد می گیریم تا به مشکل برنخوریم اما در مورد کرمان چیز زیادی نوشته نشده است فقط به کلوت ها و شهداد و ماهان اشاراتی شده است .
استان کرمان با هفت اثر ثبت جهانی، 700 اثر ثبت ملی و هزاران جاذبه طبیعی و تاریخی موقعیت ممتازی در صنعت گردشگری کشور دارد و از مقاصد مهم گردشگران داخلی و خارجی بشمار می رود.