ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

امکان تفریحی مشهد

درباره سفر ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. امکان تفریحی مشهد

با توجه به اینکه مشهد یک شهر زیارتی میباشد، اکثر مسافران جهت رفتن به حرم امام رضا (ع) به این شهر سفر میکنند.

اما وقتی زمان سفر از 1_2 روز به چند روز تبدیل میشود، احتمالا بخواهید که برای تفریح هم، گشتی در شهر مشهد داشته باشید. در این قسمت مکان های تفریحی این شهر بیان شده است:

باغ پرندگان مشهد

در باغ پرندگان مشهد انواع پرندگان با گونه های کمیاب ایرانی، آسیایی Ùˆ آفریقایی موجود است Ú©Ù‡ برای تامین سلامتی بازدیدکنندگان Ùˆ پرندگان تیم های پزشکی بصورت شبانه روزی در باغ پرندگان مشهد حضور دارند Ùˆ باغ پرندگان مشهد با مجوز اداره Ú©Ù„ دامپزشکی خراسان رضوی Ùˆ سازمان محیط زیست مشهد شروع به کار کرده است.  Ø¨ÛŒØ´ØªØ±...

آدرس: Ø§Ø³ØªØ§Ù† خراسان رضوی، مشهد، فتح آباد، بلوار بهارستان - مشاهده روی نقشه Ú¯ÙˆÚ¯Ù„

آکواریوم شهر دریایی شرق مشهد

آکواریوم شهر دریایی شرق مشهد بزرگ ترین نمایشگاه ماهیان آب شور ایران واقع در مجتمع تجاری الماس شرق است. مجموعه‌ای از ماهیان دریاهای‌ شور جهان در آکواریوم شهر دریایی شرق مشهد جمع آوری شده است Ùˆ تنوع گونه‌های ماهی موجود در این آکواریوم بسیار قابل توجه است Ùˆ در میان آنها از کوسه ماهی تا سفره ماهی Ùˆ هزار ماهی Ùˆ مجموعه ماهیان رنگارنگ آب‌های شور پیدا Ù…ÛŒ‌شود. روزی خاطره انگیز را با بازدید از این موجودات زیبا Ùˆ خارق العاده الهی برای خود Ùˆ عزیزانتان رقم بزنید.

آدرس: مشهد، بلوار بهارستان - Ù…شاهده روی نقشه Ú¯ÙˆÚ¯Ù„

 

شهر بازی هپی لند مشهد

شهربازی هپی لند، اولین شهربازی سرپوشیده در چند قدمی حرم مطهر -  Ø¯Ø§Ø±Ø§ÛŒ وسعتی بیش از 2000 متر مربع،  Ø¯Ø§Ø±Ø§ÛŒ 50 بازی

 

آدرس:استان خراسان رضوی، مشهد، حرم مطهر، طبرسی 29 - Ù…شاهده روی نقشه Ú¯ÙˆÚ¯Ù„

 

پارک های آبی مشهد

در این شهر چندین پارک آبی جهت تفریح مسافران Ùˆ اهالی احداث Ùˆ راه اندازی شده است: 1. سرزمین موج های آبی  2. پارک ساحلی آفتاب مشهد   3. پارک آبی ایرانیان مشهد  Ùˆ  4. سرزمین موج های خروشان

بوستان بسیج مشهد

 

یکی از جاهای تفریحی مشهد است که درشمال شرقی مشهد و در حاشیه صدمتری کمربندی فجر و در اراضی تلگرد واقع شده است .بوستان بسیج مشهد ۱۶۰۰۰۰ متر مربع وسعت دارد و از امکانات مختلف از قبیل ساختمان های اداری و تأسیساتی و انبار و هم چنین مسجد ، بوفه اغذیه و قرائت خانه و آبخوری و زمین های بازی کودکان و سرویس های بهداشتی برخوردار است.

 

خانه اردکانی مشهد

خانه اردکانی (دولابیان) مربوط به اواخر دوره قاجار است.  بنای منزل اردکانی دارای دو بخش اعیان‌‌نشین در ضلع شمالی Ùˆ جنوبی (زمستان‌نشین Ùˆ تابستان‌نشین) Ù…ÛŒ‌باشد. توده‌ ضلع شمالی این بنا در سال Û±Û²Û¹Û¸ هجری شمسی، یعنی حدود یک قرن پیش در اواخر دوران قاجار ساخته شده است. ‌توده ضلع‌جنوبی یا تابستان‌نشین نیز در سال Û±Û³ÛµÛ± هجری قمری، ‌‌حدود Û¸Ûµ سال پیش؛ یعنی اوایل دوران پهلوی اول ساخته شده است.

 

پینت بال شوت ایکس مشهد

باشگاه پینت بال شوت ایکس بزرگترین مجموعه سرپوشیده کشور است که برای ایجاد هیجان بیشتر برای شما عزیزان مجهز به سیستم صوتی می باشد

دارای سیستم تهویه مناسب و سرمایش جهت رفاه حال مشتریان عزیز در روز های گرم تابستان

سد چالیدره

در سال Û±Û³Û·Û¶ هجری شمسی بر روی رودخانه جاغرق Ùˆ در ابتدای جاده روستای نغندر ،سد آبی با نام سد چالیدره با مشارکت Ø´Ù‡Ø±Ø¯Ø§Ø±ÛŒ طرقبه Ùˆ Ø´Ø±Ú©Øª آب منطقه ای خراسان Ùˆ با هدف آب رسانی به زمین‌های کشاورزی اطراف با ظرفیت حدود یک میلیون لیتر آب ساخته شد. سد چالیدره بر روی یکی از سرشاخه فصلی حوضه آبریز گلستان (بند گلستان) قرار دارد Ùˆ حوضه های آبریز فرعی آن ،رودخانه هریرود Ùˆ کشف رود است Ùˆ نوع سر ریز این حوضه ها اوجی با جریان Ù…ÛŒ باشد.
عملیات تبدیل منطقه چالیدره به یک منطقه تفریحی و توریستی در شهر مشهد از سال ۱۳۷۶ آغاز گردید و مسئولین این منطقه گردشگری با صرف هزینه های زیاد ،این منطقه را گسترش دادند و امکانات رفاهی و توریستی خوبی را در آن تاسیس نمودند و روز به روز بر امکانات تفریحی این مجموعه افزوده میشود.

پاراموتور شانديز

پرواز بر فراز آسمان با پاراگلایدر پاراموتور شاندیز

حداقل وزن برای پرواز ۲۰ و حداکثر ۹۰ کیلو می باشد

مدت زمان پرواز: ۱۰ دقیقه می باشد.

پرواز و هیجان بر فراز آسمان آبی

ثبت لحظه های رویایی در آسمان ایران

تجربه ی شیرین پروازی بیادماندنی با پاراموتور

زمین را به عشق آسمان ترک کنید

تونل باد صبا مشهد

تونل باد صبا، تونل بادی عمودی است، Ú©Ù‡ شبیه ساز سقوط آزاد از هواپیما Ù…ÛŒ‌باشد.

 Ø¯Ø± این تونل باد هوا با سرعت حدود Û²Û³Û° کیلومتر/ساعت از پایین به بالا حرکت Ù…ÛŒ‌کند Ùˆ افراد بر روی بالشتکی از هوا شناور Ù…ÛŒ شوند. در تونل باد صبا Ù…ÛŒ توان احساس پرواز را در محیطی ایمن تجربه کرد.

موزه آب مشهد

موزه‌ÛŒ آب مشهد در بهمن ماه Û±Û³Û·Û¸ توسط اداره‌ÛŒ آب منطقه‌ای استان خراسان رضوی افتتاح گردید. این موزه با هدف جمع‌آوری اطلاعات Ùˆ مستندات فرهنگ سنتی آب Ùˆ آبیاری خراسان، حفظ Ùˆ احیای میراث گذشتگان در بخش‌های مرتبط با آب در شهر مشهد آغاز به کار کرد. در این موزه سازه‌های آبی قدیمی استان نظیر سدها، قنات‌ها، آب انبارها، یخدان‌ها، پل‌بندها، شیوه‌ÛŒ آبیاری سنتی Ùˆ معرفی سیر پیشرفت صنعت آب برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده است.