ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

وحشت ناکترین جنگل در مشهد

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. وحشت ناکترین جنگل در مشهد

یکی از جنگل های متفاوت که به وحشت ناک و خوفترین جنگل های ایران واقع شده است ، جنگ جیغ در مشهد است که در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید. تا اطلاعات مکفی از این مقاله ببرید.معمولا تمامی افراد برای گذراندن تعطیلات خود و رسیدن به آرامش و حس خوب به طبیعت روی می آورند. همانطور که جنگل با تمام زیبایی هایش میتواند حس خوب آرامش را منتقل کند ، میتواند حس وحشت و ترس را هم به افراد منتقل کند.

جنگل جیغ چیست؟

جنگل سربرج مشهد ملقب به جنگل جیغ که در طرقبه روستای سربرج قرار گرفته شده است یکی از وحشتناک ترین جنگل های ایران نام گذاری شده است. برای درک بهتر شما میتوانید هنگام غروب آفتاب و تاریک شدن در یک جنگل را تصور کنید که هم زمان با تاریک شدن صدای جیغ و ناله از میان درختان جنگل به گوش شما میرسد با اینکه هیچکس در آنجا وجود ندارد.بعضی از محققان گفته اند که این صدا بدلیل وجود باد و توفان میان برگ درختان به وجود می آید. ولی این موضوع حقیقت ندارد چراکه در تمام فصول سال حتی در تابستان با توجه به اینکه هیچ وزش بادی وجود ندارد بطوری که برگ و شاخه های درختان ثابت میباشد با این حال باز هم این صدای وحشت ناک به گوش اهالی میرسد. حتی در فصولی از سال که درختان بدون شاخ و برگ هستند باز هم این صدای مخوف به گوش میرسد و این امر باعث ایجاد ترس و وحشت بیشتر و همچنین جذب گردشگران کنجکاو بیشتری به خود شده است.بعضی از افراد هم معتقد هستند که اجنه و شیاطینی در میان درختان وجود دارند (زندانی شده اند) و با تاریک شدن هوا جیغ و ناله میکشند. این صدا شبیه به سوزاندن زنی در آتش میباشد که ناله و جیغ میکشد. صدای جیغ از تمام جنگل و لا به لای درختان به گوش میرسد.بعضی دیگر از افراد بر این باور هستند که با حجوم ملخ ها به جنگل و پرواز آنها در شاخ و برگ درختان باعث بوجود آمدن این صدا شده است. ولی با تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان این باور هم غلط و نادرست بود.

گردشگران جنگل سربرج
معمولا افرادی که به جنگل سربرج سفر میکنند افراد ماجراجو هستند که برای تجربه ای متفاوت از هیجان و ترس در این جنگل کمپ شبانه میزنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید این مکان دیدنی و مهیج حتما پیشنهاد میشود تا تجربه ای جدید از ترس همراه با هیجان را در دل طبیعت رقم بزنید.

راز جنگل جیغ (سربرج) چیست؟

با توجه به این که فرضیه وجود اجنه و شیاطین ، حجوم ملخ ها و وجود باد و توفان رد شد پس راز اصلی بوجود آمدن این صدا چیست؟

با توجه به پیگیری های متعدد اهالی روستاهای اطراف جنگل سربرج و وجود ترس و وحشت در دل مردم ، بخشداری استان طرقبه با اعزام چند کارشناس و محقق در محل به راز اصلی این صدا پی بردند.این صدا بدلیل وجود جیرجیرک هایی است که در جنگل وجود دارد (معروف به کز) و باعث به وجود آمدن این صدای مخوف شده اند. در فصل زمستان و پاییز که بارش باران در منطقه سربرج زیاد میشود این موجودات از اطراف رودخانه بدلیل بالا آمدن سطح آب به لا به لای درختان پناه می آورند و با تعداد فراوان بصورت شبانه شروع به ایجاد صدا میکنند بطوری که حتی ممکن است بر روی هر درخت حتی ۳هزار جیرجیرک وجود داشته باشد. تعداد زیاد این جیرجیرک ها باعث ایجاد صدای ناله و جیغ شده است. جیرجیرک های کز تنها ۴۰روز طول عمر آنها میباشد و بعد از این مدت از بین خواهند رفت.

جنگل جیغ در کجا قرار دارد؟

این جنگل در نزدیکی مشهد در شهرستان طرقبه قرار دارد و فاصله زمانی از مرکز شهر مشهد تا روستای سربرج طرقبه حدودا ۴۵ دقیقه میباشد.