ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

جزیره شامیان گوانجو

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. جزیره شامیان گوانجو

 گوانجو را می توان یکی از بهترین نقاط چین برای سفر دانست چرا که تلفیق دیدنی های مدرن و تاریخی با امکانات تفریحی و گردشگری متنوع از امتیازات این شهر به شمار می آید که برای گردشگران جذاب خواهد بود . جزیره شامیان (Shamian Island) یکی از مکان های پربازدید این شهر است که گزینه های زیادی برای ارائه دارد برای آشنایی بیشتر با این جزیره با سفر آفرین همراه باشید .

درباره جزیره شامیان در گوانجو

جزیره شامیان گوانجو یک جزیره تاریخی است که با نمایش نشانه هایی از استعمار غربی در میان رودخانه پرل واقع شده و توسط یک کانال از سرزمین اصلی جدا شده است . راه ارتباطی گردشگران تور چین با این بخش از شهر گوانجو از طریق پل هایی است که بین این جزیره و سرزمین اصلی تعبیه شده است در واقع این جزیره نقش مهمی در تجارت خارجی در زمان سلسله چینگ داشته و اکنون نیز به دلیل جذابیت هایی که دارد یکی از سایت های تاریخی معروف در جهان و از شناخته ترین جاذبه های گردشگری چین می باشد . شما می توانید در سطح جزیره پیاده روی کنید و از تماشای مناظر و ساختمان های متعدد با معماری جالب لذت ببرید در این جزیره هوا دلپذیر بوده و از ترافیک و شلوغی خبری نیست .

اطلاعاتی در مورد جزیره شامیان گوانجوی چین

شامیان در چینی به معنای پوشیده از شن است و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری گوانجو در بخش Liwan این شهر قرار گرفته است . در زمان سلسله چینگ در سال 1859 میلادی این منطقه به دو کشور انگلستان و فرانسه واگذار شد و پس از ان ساختمان های مختلفی به عنوان کنسولگری کشورهای خارجی ، کاربرد تجاری ، بانک ، مدرسه ، کلیسا ، ویلا و دفتر در ان بنا شد . اکثریت ساختمان های موجود در این جزیره به سبک غربی و اروپایی بنا شده اند که از جمله ان ها می توان به کلیسای کاتولیک فرانسویان در خیابان اصلی و کلیسای پروتستان بریتانیا اشاره نمود . گردشگران تور گوانجو بازدید از این جزیره را معمولا در برنامه خود قرار می دهند چرا که دارای بناهایی تاریخی و مثال زدنی از سبک های معماری غربی ، بلوارهای تزئین شده ، چشم انداز زیبا از رودخانه مروارید ، رستوران ها و کافه ها ، خوردنی های لذیذ و همچنین مجسمه های برنزی مختلف است . از 150 ساختمان موجود در جزیره شامیان گوانجو 42 تایشان جز بهترین و برترین نمونه های ساختارهای گوتیک ، باروک و نئوکلاسیک در گوانجو به شمار می روند .

وسعت جزیره شامیان گوانجو

همانگونه که بیان شد جزیره شامیان در شهر گوانجو مرکز استان گوانگ دونگ واقع شده و شکل کلی ان به صورت بیضی می باشد و با 0.3 کیلومتر مربع وسعت ، 900 متر از شرق به غرب و 300 متر از شمال به جنوب گسترش یافته است . جزیره سه خیابان شرقی غربی با نام های بلوار شمالی ، بلوار جنوبی و بلوار شامیان دارد ، همچنین 5 خیابان شمالی جنوبی با نام های خیابان شامیان 1 تا 5 نیز در جزیره وجود دارند ، به این ترتیب کل منطقه جزیره از 12بخش تشکیل شده است ، که ساختمان های گوناگونی در آنها جای گرفته است. از جمله ساختمان های معروف جزیره می توان به هتل قوی سپید ، هتل شامیان و ساختمان کنسولگری لهستان در شهر گوانجو اشاره کرد .