ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

دهکده زراس در خوزستان

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. دهکده زراس در خوزستان

خوزستان یکی از زیباترین شهر های ایران می باشد این شهر دارای مکان های دیدنی زیادی است که دهکده تفریحی زارس خوزستان از بهترین دهکده های سرسبز است که فقط باید از نزدیک دید.
بی Ø´Ú© خوزستان را تنها با نخل Ùˆ کارون Ùˆ شرجی‌هایش Ù…ÛŒ‌شناسید، ولی به راستی این چنین نیست شیشه ماشین را تا نیمه پایین بیاورید، نسیم روح‌نواز بهاری، قطره‌های شبنم Ú©Ù‡ آرام آرام تن‌پوشت را نم Ù…ÛŒ‌کند Ùˆ صدای زنگوله‌های گله Ú©Ù‡ از دل دشت‌ها  به گوش Ù…ÛŒ‌رسد Ùˆ نگاه مهربان چوپانان بی‌ریا Ú©Ù‡ اندام لاغر Ùˆ استوار خود را Ú©Ù‡ نشان از سلامت جسم‌شان Ù…ÛŒ‌دهد بر چوب دستی خود یله کرده‌اند. این‌ها همه تصویری است از جاده‌ای Ú©Ù‡ به روستای زیبای زراس منتهی Ù…ÛŒ‌شود. روستایی Ú©Ù‡ دیری نیست جزو جاذبه‌های گردشگری خوزستان به شمار Ù…ÛŒ‌رود Ùˆ سال‌ها است مردم خوزستان برای لذت بردن از حاشیه سبز خزر رنج کیلومترها راه را به جان Ù…ÛŒ‌خرند، بدون آنکه از وجود طبیعتی بکر Ùˆ زیبا درگوشه ÛŒ شمال‌شرقی  استان خود باخبر باشند. بهشتی Ú©Ù‡ همچون یاقوتی سبز در دل کوهای سر به آسمان کشیده زاگرس خود نمایی Ù…ÛŒ‌کند.زراس دهکده تفریحی-توریستی Ú©Ù‡ در شمال دریاچه کارون Û³ Ùˆ در فاصله Û±Û´ کیلومتری جنوب شهر دهدز قرار دارد، مانند تابلویی زیبا است Ú©Ù‡ به دست نقاشی چیره‌دست خلق شده Ùˆ  ترکیبی است از کوه‌های پوشیده از درخت‌های بلوط  Ùˆ دشت‌های سبز Ùˆ دریاچه‌ای Ú©Ù‡ رنگ آبی  آن میان این همه سبزی زیبایی دو چندان به آن بخشیده است .

دریاچه کارون 3

بهترین فصل سال برای بهینه‌ترین استفاده از این آب Ùˆ هوای لطیف Ùˆ پاکیزه  فصل بهار است Ú©Ù‡ به‌واسطه‌ÛŒ نزدیکی به استان چهار محال بختیاری Ú©Ù‡ حدودا Û±Û¸Û° کیلومتر تا شهرکرد فاصله دارد، هم‌میهنان ما در این استان هم Ù…ÛŒ‌توانند اوقات خوش Ùˆ فرح‌بخشی را در این منطقه داشته باشند.فصل زمستان در این منطقه هم زیبایی خاص خودش را دارد Ùˆ طبیعت پوشیده از برف Ùˆ کوه‌های سپید بی‌Ø´Ú© زمستانی به یاد ماندنی برای اهالی جنوب خوزستان خواهد داشت Ú©Ù‡ از تماشای بارش برف در اوج زمستان هم بی‌نصیب هستند.از آنجایی Ú©Ù‡ ورود به روستای تفریحی زراس برای کلیه گردشگران آزاد است، برای اسکان در این منطقه Ù…ÛŒ‌توانید با اجاره سوئیت‌ها Ùˆ ویلاهایی Ú©Ù‡ چشم‌انداز آن‌ها رو به دریاچه است یا بدون صرف هزینه با برپایی چادرهای شخصی Ùˆ استفاده از امکانات رفاهی چند روزی را با آرامش خیال به دور از هیاهوی شهری در این منطقه زیبا سپری کنید Ùˆ البته  باید یادآور شد برای اسکان در این منطقه بهتر است تجهیزات کامل سفر را  داشته باشید تا سفر به کام‌تان شود.

 Ù…حل اسکان در زراس

دریاچه‌ای آبی Ú©Ù‡ میان کوه‌های سبز پهن شده است، محل خوبی برای قایق‌رانی Ùˆ صید ماهی است Ùˆ شما در آنجا قایقرانانی را Ù…ÛŒ‌بینید Ú©Ù‡ تور خود را پهن کرده‌اند Ùˆ در حال صید ماهی، عمدتا غزل آلا، هستند. در اینجا با سوار بر لنج‌هایی Ú©Ù‡ به آن‌ها بارج Ù…ÛŒ‌گویند، Ù…ÛŒ‌توانید به آن طرف دریاچه بروید Ùˆ از طبیعت آن دست آب هم استفاده کنید. از دیگر جاذبه‌های توریستی Ú©Ù‡ در نزدیکی این دهکده رویایی قرار دارد، Ù…ÛŒ‌توان به آبشار شیوند Ú©Ù‡ در نوع خود بی‌نظیر است Ùˆ روستاها Ùˆ باغ‌های پوشیده از انواع درختان میوه‌های سردسیری Ùˆ کوهستانی اشاره کرد Ú©Ù‡ Ù…ÛŒ‌توان با برنامه‌ریزی مناسب طبیعت‌گردی Ùˆ کوهنوردی به یاد ماندنی را در این بهشت Ú©Ù…‌نظیر داشته باشید.