ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

غذا های محلی قشم

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. غذا های محلی قشم

lاز لذیذ غذاهای دنیا غذاهای سنتی قشم می باشد مخصوصا ماهی های آنها یه طمع خاصی دارد خانم های جنوبی ها دستپخت خوبی دارند و مهمان نواز نیز هستند اگر به قشم سفر کردید حتما غذاهای محلی آن را بچشید
ماهی برشته: ماهی کبابی. ماهی هایی که محلی های قشم برای برشته کردن استفاده می کنند عموماً ماهی سرخو و سنگسر است. این ماهی را ابتدا شکمشان را تخلیه کرده و با سبزی های معطر مثل گشنیز، شوید، پیاز خرشدشده، فلفل، ادویه و فلفل سبز پر کرده و در یک ورقه آلومینیومی می پیچند و در آتش و ذغال قرار می دهند تا آمده و برشته شود. از آنجایی که این غذا طبع سردی دارد بهتر است همراه خرما و رطب میل شود.

 کلمبا

یک غذای ترکیبی از گندم پرک شده، ماهی، سبزی است.

 زیبون

اول سیب‌زمین‌های خلال شده درشت را در روغن سرخ کرده و کمی زردچوبه و نمک به آن اضافه می‌کنیم. ماهی را که از قبل نمک زده بودیم شسته و به آن زردچوبه. ادویه و فلفل می‌زنیم و با ادویه در روغن سرخ می‌کنیم مقداری پیاز خرده شده را با یک عدد گوجه‌فرنگی کوچک رنده شده در روغن تفت می‌دهیم، آنگاه مقداری روغن در قابلمه ریخته و به اندازه ته قابلمه نانی را برش زده (نان محلی توموشی) و در ته قابلمه گذاشته می‌شود تا هنگامی که مواد سرخ شده را در قابلمه می‌ریزیم مواد به ته قابلمه نچسبد.بعد از گذاشتن نان در کف قابلمه، مواد سرخ شده را روی آن می‌گذاریم و بعد برنجی را که از قبل آماده کرده‌ایم (پلو ساده) روی مواد سرخ شده می‌ریزیم و چند دقیقه‌ای روی شعله کم می‌گذاریم تا دم بکشد.lاز لذیذ غذاهای دنیا غذاهای سنتی قشم می باشد مخصوصا ماهی های آنها یه طمع خاصی دارد خانم های جنوبی ها

موفلک

 موفلک از غذاهای محلی استان هرمزگان است که به ویژه در بندرعباس طرفداران زیادی دارد. موفلک غذایی تهیه شده از گندم یا جوی پرک شده است که همراه پیاز سرخ شده و ماهی بی استخوان خیس شده در نمک و زردچوبه سرو می‌شود. این غذا را می‌شود در بیشتر رستوران‌ های بندرعباس پیدا کرد.

 هواری

از دیگر غذاهای محلی قشم می توان به هواری ماهی یا ماهی پلو اشاره کرد. در این غذا بیشتر سعی می شود که از ماهی هوور استفاده شود. برای تهیه‌ی این غذای خوشمزه ابتدا پیاز را کمی تفت داده، سپس سبزی یعنی گشنیز، شوید، شنبلیله و سیر را در روغن سرخ می‌کنند. سپس ماهی را نیز به سبزی‌ها اضافه می‌کنند تا سرخ شود و فلفل، ادویه و زردچوبه را می‌افزایند. بعد از اینکه ماهی کاملا سرخ شد، برنجی که از قبل خیس خورده است را به این مواد اضافه می‌کنند تا کاملا دم بکشد.

 عنکاس ماهی مرکب

همچنین در بین غذاهای محلی قشم این ماهی را به اندازه های کوچک مربع شکل قطع قطع می کنند و سپس با مقداری آب و خرما داخل دیگر می ریزند. در کنار آن پیاز را باید خرد کنید، ماهی را تفت داده و به آن اضافه کنید. همچنین می توانید به آن سیب زمین سرخ کرده همراه با فلفل سبز ، رب گوجه، نمک و ادویه اضافه نمایید. در پایان بر روی حرارت کم قرار دهید تا طبخ شود.

 

برنج دیشو

 

این غذا در بسیاری از رستوران های قشم تهیه شده و طرفداران خاص خود را دارد.

 

مقدارى شيره خرما را در آب حل مى‌ کنند تا رقيق شود و آن را در قابلمه روى گاز مى‌ گذارند تا کاملاً جوش آيد، آب برنجى را که قبلاً خيسانده‌ شده است را گرفته و آن را در آب و شيره جوش آمده مى‌ ريزنند تا آب بخار شود و دم بکشد (پلو شيرين) اين پلو را با ماهى تلال برشته شده يا سرخ شده استفاده مى‌کنند. پلو شیرین یا برنج دیشو یکی از غذا های پر طرفدار قشم است که با ماهی بسیار طعم لذیذ و خوش مزه ای را پیدا می کند.

 پودینی کوسه یا سفره ماهی

پودینی کوسه

 کوسه را قطعه‌ قطعه مى‌کنيم و با پوست در آب نمک و زرد چوبه مى‌ جوشانيم تا کاملاً پخته شود، بعد از پخته شدن پوست و استخوان آن به راحتى کنده مى‌ شود، گوشت پخته شده را کاملاً له مى‌ کنيم و آن را مى‌ فشاريم تا آب آن گرفته شود و ماهى له شده خشک شود (اين کار را براى برطرف شدن بوى کوسه ماهى حتماً بايد انجام داد) بعد آن را با پياز و سبزى (گشنيز و شويد و پياز خرد شده) در روغن سرخ مى‌ کنيم مقدارى رب گوجه و ليمو عمانى خشک به آن اضافه مى‌ کنيم در قابلمه مى‌ گذاريم تا کاملاً پخته شود و آب آن بخار شود. اين روش براى تهيه پودينى سفره ماهى هم استفاده شود. گوشت کوسه را قطعه قطعه کرده و با پوست در آب نمک می‌ریزند تا بجوشد و کاملا پخته شود. بعد از این که گوشت کامل پخت و استخوان‌ها به راحتی از آن جدا شد، گوشت را کاملا له کرده و می‌فشارند تا آب آن کاملا گرفته شده و خشک شود. سپس آن را با پیاز و سبزی یعنی گشنیز و شوید در روغن کرده و مقداری رب گوجه‌فرنگی و لیمو عمانی به آن می‌افزایند و در قابلمه را گذاشته، اجازه می‌دهند کاملا پخته شود. پودینی سفره ماهی نیز به همین ترتیب پخته می‌شود.

 هواری چکو میگ (پلو بچه میگو)

از دیگر غذاهای محلی قشم : هواری چکو میگ یا لارو خشک‌شده میگو از غذاهای محلی قشم است. این نوع میگو را در فصل تخم‌ریزی در جنگل حرا صید می‌کنند. بعد از این که آن‌ها را در آب دریا جوشانده و خشک کردند، به بازار می‌آورند. برای تهیه‌ی این غذا میگوی خشک را خیسانده و پوست آن را می‌گیرند. بعد از تفت دادن پیاز، میگو را به آن اضافه می‌کنند. بعد از اینکه میگوها کاملا سرخ شد، زردچوبه و سپس مقداری آب می‌افزایند. عدس آب‌پز به همراه ۲ استکان آب داغ به غذا اضافه می‌شود. بعد از جوش آمدن آب، برنج از قبل خیس‌شده را به غذا اضافه می‌کنند تا اب آن بخار شده و برنج دم بکشد.

 نان توموشی

 قشمی‌ها این نان محلی بسیار نازک را به همراه سس مخصوصی می‌پزند. در این نان تخم‌مرغ و پنیر می‌ریزند که همزمان با نان می‌پزد.

 چاردویی

این غذا از غذا های خوش طعم و رنگ قشم است و طرفداران زیادی دارد. شما با انتخاب تور قشم برای سفر به این جزیره زیبا می توانید این غذا را امتحان کنید و لذت ببرید. گوشت قرمز و یا گوشت ماهى جوشانده را له مى‌ کنيم و آب آن را مى‌ گيريم تا کاملاً خشک شود بعد آن را با سبزى معطر (گشنيز، شويد، شنبليله) ليمو عمانى، ادويه، پياز خرد شده سرخ مى‌ کنيم و آبى که ماهى را در آن جوشانده بوديم مى‌ گذاريم تا بجوشد و برنج را به آن اضافه مى‌ کنيم.قبل از اينکه دم بکشد، به موادى که قبلاً آماده کرده بوديم تخم‌ مرغ اضافه مى‌ کنيم و مواد آماده را روى برنج مى‌ ريزيم و صبر مى‌ کنيم تا پخته شود و دم بکشد. بعد از این که دم کشید آماده سرو شدن است.

 حلا یا کاتوغ تخم‌مرغ

پیاز خرد شده را با زردچوبه در روغن سرخ مى‌کنیم بعد سیب‌زمینى کوچک و گلوله را به آن اضافه مى‌کنیم تا کاملاً پخته و سرخ شود، سپس مقدارى آب و تمر هندى که از قبل آماده شده است را به آن اضافه مى‌کنیم هنگامى که جوش آمد و سیب‌زمینى آن نرم شد تخم‌مرغ را بدون اینکه بزنیم در قابلمه مى‌ریزیم و صبر مى‌کنیم تا خودش را بگیرد بعد مقدارى رب به آن اضافه کرده و براى معطر ساختن غذا از ادویه و هل استفاده مى‌کنیم. این غذاهای محلی قشم را حتماً امتحان کنید.

 کاتوغ یا حلا ماهى

پیاز خرد شده را در روغن سرخ مى‌کنیم و سبزى (گشنیز و شوید) سیر و فلفل سبز و گوجه‌فرنگى رنده شده را به آن اضافه مى‌کنیم. ماهى نمک زده شده را که از قبل آماده کرده‌ایم از نمک شسته و قطعه‌هاى متوسط ماهى را به آن اضافه مى‌کنیم و کمى با سبزى و سیر در روغن تفت مى‌دهیم بعد از تفت دادن مقدارى آب به آن اضافه مى‌کنیم تا روى مواد را کاملاً بپوشاند بعد از چند دقیقه جوشیدن کاتوغ آماده است.

 کاتوخ سور پیاز

ماهى شور را در آب مى‌خیسانیم و بعد از خیساندن و گرفتن نمک اضافى آن، ماهى‌ها را همراه با مقدار زیادى پیاز سرخ مى‌کنیم و زردچوبه و فلفل و ادویه را به آن اضافه مى‌کنیم و بعد از سرخ شدن مواد، سیب‌زمینى درشت بریده شده را در آن مى‌ریزیم. البته مى‌توانیم قبل از سرخ کردن پیازها، سیب‌زمینى را سرخ کنیم بعد بیرون آوریم و مراحل بعدى را شروع کنیم. سپس مقدارى تمر هندى را که در کمى آب خیسانده و صاف کرده‌ایم به مواد اضافه مى‌کنیم تا جوش بیاید. بعد از جوش آمدن کاتوخ شعله گاز را کم کرده و مقدار کمى رب نیز براى خوش‌رنگ شدن غذا به آن اضافه مى‌کنیم و با شعله کم مى‌گذاریم تا کاملاً جا بیفتد (مى‌توانیم به جاى ماهى شور نیز از میگوى تازه استفاده کنیم همراه با مقدارى نمک)

 مهیاوه

براى تهیه مهیاوه سر و شکم ماهى کوچک متوتا (کاشغ) را جدا کرده و آن را تمیز مى‌کنیم و در هواى آزاد خشک مى‌نماییم، پس از خشک شدن آن را مى‌کوبیم تا کاملاً پودر شود بعد به اندازه ماهى پودر شده نمک به آن اضافه مى‌کنیم. (اگر ماهى یک کیلو بود، یک کیلو هم نمک به آن اضافه مى‌کنیم). بعد تخم گشنیز و خندل سرخ و رازیانه تمیز و خشک شده را نیز پودر کرده و به مواد بالا اضافه مى‌کنیم، سپس مقدارى آب در آن ریخته و پوست نارنج را به آن اضافه کرده و تا سه روز در آفتاب مى‌گذاریم بعد از سه روز قابل استفاده مى‌باشد. در طول این سه روز مواد کاملاً تخمیر مى‌شود. به هیچ عنوان این غذاهای محلی قشم را از دست ندهید.

 کباب بز قشم

 در بین غذاهای محلی قشم یکی از غذا های بسیار خوش طعم و پرطرفدار در قشم کباب بز است که طعمش لذیذترین طعم کباب خواهد شد.

 برای سفارش کباب بز سه انتخاب دارید:

 ۱: رستوران واقع در منطقه گیاهدان

 ۲: رستوران در نزدیکی میدان شهدا

 ۳: رستوران روبروی مرکز خرید سام و زال

 کوکوی ماهی شیر قشم

 طرز تهیه کوکوی ماهی شیر:

 ۱٫ گوشت ماهی را دوبار چرخ کنید،سپس آن را در یک کاسه مناسب بریزید.

۲٫ حالا پیاز و سیر را هم چرخ کنید.آب آنها را بگیرید، سپس به ماهی اضافه کنید.

۳٫ سیب زمینی ها را نیم پز کنید بعد با گوشتکوب بکوبید و به موادتان اضافه کنید.

۴٫ حالا تخم مرغ را اضافه کنید و خوب هم بزنید.نمک و فلفل وزرد چوبه را هم بریزید.

۵٫ تابه را با دو قاشق روغن روی حرارت بگذارید تا خوب داغ شود.حالا با قاشق از مایه کوکو بردارید و در تابه سرخ کنید.

نکته:

 این کوکو را روی حرارات کم و در زمان کمی سرخ کنید.ماهی چرخ شده و سیب زمینی نیم پز زمان زیادی برای پخت نمیخواهد. رنگش که طلایی شد،از روغن دربیاورید.