ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

بهشت اسمان(چادگان) در اصفهان

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. بهشت اسمان(چادگان) در اصفهان

اصفهان شهر صنعت گردشگری و توریستی ایران است این شهر بزرگ دارای مناطق تفریحی زیادی است که میخواهیم یک منطقه ای همانند بهشت کامل که بی دریغ از همه چی این محل زیبا سر سبز و خوش آب و هوا است نام این محل چادگان اصفهان است. شما می توانید در تمامی فصول سال از این شهر زیبا دیدن کنید. چادگان دارای امکانات رفاهی و تفریحی کاملی است که به شما این فرصت را خواهد داد تا اوقات خوشی را در آن سپری کنید. همانطور که می دانید استان اصفهان به عنوان یک شهر توریستی در ایران و جهان شناخته شده است. شهر چادگان نیز از این امر مستثنی نبوده و به عنوان یک شهر زیبا و توریستی آماده ارائه خدمات به تمامی مسافران می باشد.اصفهان شهری توریستی و متمدن است که دارای جاذبه های زیبایی می باشد. فصل های بهار و تابستان به خصوص اردیبهشت تا شهریور ماه بهترین زمان برای سفر به این استان است، زیرا در سایر ماه های سال، هوای این شهر سرد می شود. چادگان به عنوان یکی از شهرستان های زیبای استان اصفهان شناخته شده است.هیچ گونه دلیل سیاسی و یا تاریخی برای ساخت این شهر، در مکان فعلی آن وجود ندارد. این ناحیه از شرایط آب و هوایی مطلوبی برخوردار بوده است. همچنین یکی دیگر از عوامل پیدایش آن زاینده رود می باشد. چادگان بر روی تپه های کم ارتفاع قرار دارد که این امر باعث می شود تا جلوه ای خاص به آن داده شود.چادگان اصفهان

پیشینه ی تاریخی شهرستان چادگان

شهرستان چادگان دارای پیشینه ی تاریخی گسترده ای می باشد. همانطور که از اسناد تاریخی می توان فهمید، این شهرستان توسط شاه عباس اول در دوران صفویه بنا شده است. این شهر به دلیل همجواری با زاینده رود و موقعیت طبیعی مساعد در این ناحیه، یکی از شهرهای زیبا و آباد به شمار می رفته است.در زمان قدیم شهرستان چادگان به نام باستانی پاراتاک شناخته می شد. این شهرستان یکی از آبادترین نقاط در ایران به شمار می آمد. همچنین در زمان قدیم به دلیل آبادی این شهر، آخرین پادشاه هخامنشین برای جمع آوری سپاه به این شهر سفر کرده و از این طریق به همدان رهسپار شد.در روایاتی پیداست که اسکندر در این شهرستان اقامت می کرده است. او در این شهر از نفوذ بالایی برخوردار بوده، به طوری که روستایی با نام او در نزدیکی چادگان بنا شده است. در زمان اسکندر پاراتاک به طور کامل ویران شد و مردم مجبور به ترک خانه های خود شدند. آنها در دو کیلومتری محل قدیم شهر جدید امروزی را بنا کردند. اگر به این شهر سفر کنید مطمئنا ستون های سنگی شکسته آن را مشاهده می کنید. بقایای تاریخی و ظروف سفالی باقی مانده در این شهر نشان دهنده ی پیشینه ی تاریخی هزار ساله آن است.

   موقعیت جغرافیایی

شهرستان چادگان تا مرکز استان، یعنی اصفهان 115 کیلومتر فاصله دارد. مساحت آن 1200 کیلومتر مربع است. شهرهای همسایه آن شهرستان های تیران، کرون، فریدن، فریدون شهر است و همچنین با استان چهار محال بختیاری هم مرز می باشد.آبادانی شهرستان چادگان زبان زد خاص و عام است. یکی از دلایل این آبادانی زاینده رود می باشد. همچین آب و هوای مساعد آن دلیل دیگر این سر سبزی به شمار می رود. در اطراف این شهرستان رشته کوه های معروفی نیز وجود دارد. 

امکانات رفاهی و مکان‌های دیدنی

در چادگان برای گردشگران امکانات رفاهی مختلفی وجود دارد. باشگاه سوارکاران و اسکله قایقرانی که دارای دستگاه های مجهزی همچون، قایق موتوری و قایق پدالی است، برای گردشگران جذاب خواهد بود. اتوبوس دریایی یکی دیگر از زیبایی های آبی این شهر می باشد.برای پذیرایی از مهمانان و گردشگران رستوران های بزرگی احداث گردیده است. افراد مختلف برای گذراندن اوقات فراغتشان می توانند از استخر های جداگانه که برای بانوان و آقایان تعبیه شده است، استفاده کنند.

 دهکده تفریحی

در هم جواری شهرستان چادگان سد زاینده رود قرار دارد که در کنار آن دهکده تفریحی بنا شده است. این تفرجگاه به عنوان یکی از زیباترین مکان ها در اصفهان شناخته می شود. این سد باعث ایجاد دریاچه ای کوچکی شده که اهالی شهرستان و گردشگران از آن برای گذراندن اوقات خود بهره می گیرند.

 آداب و رسوم و مکان های تاریخی

اکثر مردم شهرستان چادگان به زبان ترکی صحبت می کنند. در بعضی از روستاهای اطراف نیز زبان لری غالب است. ولی به طور کلی تمامی مردم این شهر زبان فارسی را به طور کامل درک می کنند. همچنین بیشتر مردم چادگان مسلمان هستند و مذهبشان تشیع است.خانه معظم الملک میر پنج به عنوان یکی از آثار تاریخی مهم در این شهر محسوب می گردد. اگر به این مکان سفر کنید متوجه خواهید شد که تزئینات داخل آن از تزئینات اروپا گذشته متاثر شده است. امامزاد عبدالله بن زید نیز در این شهر قرار دارد. این مکان های تاریخی باعث ایجاد جاذبه گردشگری و زیارتی گشته است. یکی از مهم ترین مکان های تاریخی در این شهر، مقبره کاوه آهنگر است.شغل عمده مردم در این شهر بیشتر در ارتباط با کشاورزی، دامداری و صنایع دستی می باشد. محصولات چادگان بیشتر گندم، جو، یونجه و ... است. حتی این شهر بدلیل آب و هوای مساعد توانسته است حبوبات و میوه را به دیگر شهرها ارسال کند. بارزترین و مهم ترین صنایع دستی این شهر قالی بافی است.

 راه های رسیدن به شهرستان چادگان

اگر شما بخواهید از استان چهار محال بختیاری وارد این شهر شوید، زمان کمتری را نیاز دارید، زیرا چادگان با این استان هم مرز می باشد. چادگان تا مرکز اصفهان 128 کیلومتر فاصله دارد. اگر از خود اصفهان به سمت این شهرستان حرکت کنید حدود 2 ساعت زمان می برد.برای اقامت کوتاه مدت در این شهر، باید به رزرو آنلاین هتل توجه کرد. می توانید از طریق سایت ایران هتل آنلاین هتل مورد نظر خود را از بین هتل های اصفهان و یا هتل و سوئیت های موجود در شهر چادگان در اسرع وقت رزرو کنید.  زیرا دیدنی های این شهرستان، در یک روز بازدید، تمام نمی شود.