ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

باغ زیبای گلها در اصفهان

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. باغ زیبای گلها در اصفهان

به جرات می توان گفت ترکیبی از گل های بهشت می باشد باغ با رفتن به این باغ روحتان را متحول کنید این باغ زیبا معروفیت زیاده دارد و توانسته است جز محبوب ترین مناطق اصفهان شود.
باغ گل‌های اصفهان یکی از پروژه‌هایی است که در دههٔ هفتاد در اصفهان به پایان و بهره برداری رسیده است. از ویژگی‌های برجستهٔ این باغ کارکرد چندگانهٔ تفریحی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی آن و همچنین به کار بردن عناصر معماری سنتی در بناهای باغ است.

بخش‌های مختلف مجموعهٔ باغ گل‌ها

پاویون ورودی: پاویون ورودی شامل ساختمانی است به ابعاد ۹ در ۶ متر و بلندی ۶ متر که در طبقهٔ همکف آن دفتری برای ارائهٔ اطلاعات دربارهٔ باغ و نمایشگاه بذر قرار دارد. از سکوی طبقهٔ یکم می‌توان چشم‌انداز کلی پارک را تماشا کرد. طبقهٔ دوم این بنا دارای یک سالن برای نمایش فیلم و اسلاید انواع گیاهان است.باغ صخره‌ای: مساحت این باغ ۲۵۰۰ متر است و ۲۵۰ گونه گیاهان صخره‌ای در این باغ کاشته شده‌اند.

آبشار باغ: این آبشار در سمت شرقی باغ صخره‌ای قرار دارد و از بلندای ۴ متری حجم قابل توجهی از آب به داخل برکه می‌ریزد. در ساختمان آبشار انواع سنگ‌های رودخانه‌ای به کار رفته‌است تا آبشار کاملاً طبیعی به چشم آید.

برکه: برای لطیف تر کردن هوا و پرورش انواع گیاهان آبزی، در طرح باغ برکه‌ای به مساحت حدود ۳۵۰۰ متر مربع در ضلع جنوب شرقی آن ساخته شده‌است.

محوطهٔ مخصوص کودکان: در باغ با انواع پرچین‌ها محیطی برای بازی کودکان ساخته شده‌است.

محوطهٔ باغ: سطح کلی باغ چمنکاری است و با در نظر گرفتن باغچه‌ها در طرح‌های گوناگون، کاشت گل‌های فصلی، یک ساله، دو ساله، همیشگی و درختچه‌های زینتی میسر شده‌است. در میانهٔ باغ، طرح فرش بوته و ترنج با گل‌های مختلف نقش شده‌است. گذرگاه‌های باغ که تقریباً ۵۰۰۰ متر مربع است با سنگفرش‌های گرانیتی در طرح‌های گوناگون فرش شده‌است.

باغ رز: باغ رز، مجموعهٔ باغچه‌هایی است که برای کاشت انواع گل‌های رزی که در ایران کاشته می‌شود، ساخته شده‌است.

گلخانه: با توجه به کمبود گل در فصل زمستان، گلخانه‌هایی به مساحت ۷۰۰ متر مربع در ضلع شمال شرقی باغ ساخته شده‌است که بازدید از انواع گل را در فصل‌های سرد برای مهمانان باغ ممکن می‌سازد.

باغ گیاهان دارویی و خوراکی: این مجموعه با مساحت ۱۱۷۰ متر مربع دارای ۱۳۲ گونه گیاهان دارویی و خوراکی منطقه‌های مختلف ایران است.آب‌نماها: گذرگاه‌های اصلی و فرعی با آب‌نماهایی به اندازهٔ ۴۰ در ۸۰ سانتیمتر به همراه فواره‌هایی زینت داده شده‌اند. آب به کار رفته در آب‌نماها از مرکز باغ به آب‌نماها وصل شده و پس از بازگشت دوباره به صورت چرخشی جریان پیدا می‌کند.
مشخصات فنی باغ گل ها:

 سنگ گرانیت: ۴۰۰۰ متر مربع

 جدول‌گذاری محوطه باغ: ۴۲۰۰ متر طول (از نوع تیشه‌ای)

 مساحت ساختمان سر درب ورودی: ۱۸۰ متر مربع

 محوطه‌سازی پارکینگ: ۴۳۴۵ متر مربع

 جدول ‌گذاری پارکینگ: ۶۰۰ متر طول

 کانال سازی با سنگ تیشه‌ای: ۳۰۰ متر طول

 احداث حوضها با سنگ تیشه‌ای: ۸۰ متر مربع

 احداث برکه: ۳۱۷۷ متر مربع (کف برکه از سنگ ضایعات و بدنه‌ها از سنگ لاشه ساخته شده است)

 کف فرش: ۲۵۰۰ متر مربع

 زیرسازی در کل معابر باغ: ۷۴۵۳ متر مربع

 محوطه سازی ورودی با سنگ مالون: ۱۵۰۰ متر مربع

 بدنه سازی با سنگ مالون: ۲۵۰ متر مربع

 هزینه آزاد سازی: ۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال