ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

پارک طرق در شهرک ابوذر مشهد

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. پارک طرق در شهرک ابوذر مشهد

پارک های جنگلی فضاهای بکر طبیعی را در پیش روی بازدیدکنندگان قرار می دهند . این نوع پارک هابا تجهیز به امکانات رفاهی مناسب انتخاب خوبی جهت سپری کردن اوقات فراغت و تفریح گردشگران می باشند .
پارک جنگلی طرق که در حاشیه بزرگراه شهید کلانتری و جنوب میدان غدیر حد فاصل شهرک سیدی و ابوذر واقع شده است در سال ۱۳۷۷ با ایجاد جنگل دست کاشت ، از منابع طبیعی و در پی آن با ایجاد امکانات رفاهی – تفریحی به یکی از بزرگ ترین پارک ‌های جنگلی مشهد تبدیل گشت . این پارک بسیار زیبا و پرجاذبه مخصوصا در ماه پاییز که برگ درختان آنجارا نارنحی پوش کرده است.
پارک جنگلی طرق ، یکی از بزرگ ترین اماکن اسکان و ارائه خدمات گردشگری به شهروندان و زائران تور مشهد محسوب می شود .در ورودی شهر به سهولت به پارک دسترسی خواهند داشت .

مشخصات پارک
بخشی از پارک جنگلی طرق با وسعت تقریبی ۱۸۶ هکتار ، به کمپ طرق یا همان کمپ مسافرتی غدیر اختصاص دارد که ظرفیت ۴۰۰۰ چادر و ۲۸۰ کلبه را دارا است و از جانب شهرداری مشهد امکاناتی نظیر سکوی برپایی چادر مسافرتی ، فروشگاه ، سرویس بهداشتی ، روشنایی معابر و‌ زمین بازی کودکان در آن ایجاد گردیده است و برنامه هایی برای تکمیل امکانات این مرکز تفریحی در دست اجرا است . کمپ مسافرتی غدیر که همان طور که اشاره شد پیشتر به نام کمپ طرق معروف بوده است ، با امکانات مذکور در حاشیه جنوب شرق شهر مشهد پذیرای مسافران تور مشهد است . از طرفی مسافران  می بایست در نظر داشته باشند که کمپ مسافرتی غدیر کمی از مرکز شهر دور می باشد و برای رسیدن به مرکز شهر باید از ماشین استفاده نمایند . پارک جنگلی طرق با وجود گونه‌ های گیاهی جنگلی و درختان متنوع محیط مناسب و مطلوبی را برای گردشگران  ایجاد نموده است. پارک جنگلی طرق دارای انواع درختان پهن برگ ، سوزنی برگ و مخلوط بوده و اقاقیا و زبان گنجشک بیشترین گونه در سطح این محدوده به شمار می روند . علاوه بر این درختان متنوعی از قبیل افرا ، نارون چتری ، سرو خمره‌ای ، سرو نقره‌ای ، ارغوان ، کاتالپا ، سپیدار و سیب در این پارک به چشم می خورد که البته تعداد آن ‌ها نسبت به دیگر درختان پارک کمتر است . ضمن آن که وجود آب روان در فضای پارک زیبایی و طراوت پارک جنگلی طرق را افزون نموده و محیط دلپذیر با هوایی مطبوع را برای مسافران تور مشهد فراهم ساخته است .