ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

رازهای بزرگ سفرهای هوایی

درباره سفر ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. رازهای بزرگ سفرهای هوایی

شاید اکثر سفر های خود را به صورت زمینی طی نموده اید اما پرواز با هواپیما راز و رمزهای زیادی دارد که دانستن آن ها، سفرهای هوایی بهتری را برایتان رقم می زند.

احتمالا هیچ وقت چاله های هوایی شدید را تجربه نمی کنید

شاید در روزهای منتهی به پرواز از ترس تکان های شدید هواپیما دچار کابوس شوید اما واقعیت این است که تکان های شدید و برخورد با چاله های هوایی شدید اتفاقی بسیار نادر است. خلبانی با سابقه ی ۱۰ هزار ساعت پرواز، در تمام این سال ها فقط حدود ۵ دقیقه تکان های شدید ناشی از برخورد با چاله های هوایی را تجربه کرده است.عوامل مختلفی می‌توانند سبب به وجود آمدن چاله‌ی هوایی شوند اما خلبانان تک تک این عوامل را متوجه می‌شوند. یکی از خلبان‌های هواپیمایی انگلستان این‌گونه می‌گوید: هر‌ روز و در هنگام پرواز با حداقل یک چاله‌ی هوایی مواجه می‌شویم. درست مانند دست‌انداز کوچک و عجیبی که ماشین شما هنگام رانندگی روی آن می‌رود. چاله‌ی هوایی ناخوشایند است، اما خطرناک نیست. یکی از بخش‌های پرواز است و اصلا نباید از آن ترسید.

رازهای ناگفته در پروازها

وضعیت‌های مختلف هوا می‌تواند چاله‌های هوایی مختلف را ایجاد کنید. شایع‌ترین نوع چاله‌هوایی CAT یعنی آشفتگی هوای پاک است.

می توانید چمدان های گم شده را بخرید

 همه ما ممکن است در فرودگاه یا هواپیما وسایلی را جا بگذاریم اما اگر به دنبال آن ها نرویم، این وسایل بعد از ۹۰ روز نگهداری به خیریه بخشیده و یا به مزایده گذاشته می شوند. اگر به خرید اجناس نصف قیمت علاقه دارید سه شنبه ها به خانه مزایده لندن بروید البته توقع نداشته باشید که در این خانه همه وسایل، نو باشند!

شرکت فناوری اطلاعات SITA که تولید کننده سیستم ردیابی جهانی است هرساله آمار چمدان های گم شده را در سرتاسر جهان منتشر می کند. طبق گزارش این شرکت ۲۱٫۶ میلیون چمدان در سال ۲۰۱۶ گم شده اند یا جا مانده اند. به عبارتی به ازای هر ۱۰۰۰ مسافر ۵٫۷۳ چمدان گم شده یا با تأخیر به دست صاحبش رسیده است. البته این آمار به نسبت سال های پیش کاهش داشته است و در واقع سال به سال آمار گم شدن چمدان در پرواز در حال کم شدن است. به طور مثال این آمار در سال ۲۰۱۵ بیشتر بوده و حدود ۲۳٫۳ میلیون چمدان بوده است. از سال ۲۰۰۷ آمار گم شدن چمدان به ازای هر ۱۰۰۰ مسافر از ۱۸٫۸۸ چمدان به ۵٫۷۳ چمدان کاهش پیدا کرده و ۷۰% کمتر شده است.

برخورد رعدوبرق به هواپیما اتفاق متداولی است

 هواپیما بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید به هواپیما برخورد می کند به طوری که این برخورد هر دو تا سه سال یک بار در هواپیماهای جت بزرگ اتفاق می افتد و طراحی هواپیماها هم طوری است که در مقابل این برخورد کاملا ایمنی خود را حفظ می کند. بارهای الکتریکی توسط پوسته آلمینیومی هواپیما تخلیه می شوند و به داخل راه پیدا نمی کنند. گاهی رعدوبرق ها صدماتی را به بدنه هواپیما وارد می کنند و گاهی هم می تواند در سیستم های الکتریکی هواپیما اختلالاتی را ایجاد کنند اما معمولا هیچ اثر یا نشانه ای از آن ها بر جای نمی ماند. اگر تجربه این را داشته اید که در زمان پرواز صاعقه ای به هواپیما برخورد کند، حتما احساس رعب و وحشتی که به شما انتقال داده شده را هرگز فراموش نمی کنید. زمان برخورد صاعقه به هواپیما همه مسافران و کادر پرواز یک صدای بلند و ترسناکی را می شوند که شاید در آن لحظه خیال این به سرشان بزند که حتما یک جای هواپیما سوراخ شده و یا آتش گرفته است؛ اما سوال اینجاست که آیا برخورد صاعقه آنقدرها که ترسناک است، خطرناک نیز هست؟"پوسته" اطراف کابین و فضای داخلی محفظه هواپیما به‌گونه‌ای طراحی‌شده که برق را هدایت کنند و آن را از خدمه، مسافران و وسایل الکترونیکیِ داخل هواپیما دور نگاه‌دارند.کریس هموند خلبان بازنشسته و عضو انجمن خلبانان خطوط هوایی بریتانیا می‌گوید: "یک ورقه مشبک آهنی در پوسته هواپیما قرار دارد و این‌گونه جریان برق هدایت می‌شود."

بعلاوه، تجهیزات الکترونیکی و ارتباطات به مخزن سوخت به‌خوبی در مقابل انفجار الکتریکی خارجی محافظت می‌شوند. قبل از آغاز پروازهای هواپیما، تمام این مسائل با شبیه‌سازی حملات رعدوبرق به پوسته و اجزای داخلی هواپیما، به‌دقت مورد آزمایش قرار می‌گیرند. سالیان گذشته، هواپیماها عایق نبودند. هموند به خاطر می‌آورد که خلبان هواپیمایی به مقصد سان‌فرانسیسکو بود. بعد از برخورد رعدوبرق، تمام صفحات نمایش خاموش شدند. خوشبختانه، هواپیما به سیستم آنالوگ مجهز بود. مادامی‌که کامپیوترها به‌تدریج آنلاین می‌شدند، هواپیما توانست با امنیت کامل فرود آید.

حتی اگر تمام موتورهای هواپیما از کار بیفتد باز هم جان سالم بدر می برید

 اینکه تمام موتورها در طول پرواز از کار بیفتد اتفاق نادری است اما در طول تاریخ صنعت هواپیمایی این اتفاق افتاده است مقصر ماجرا هم عواملی مثل تمام شدن سوخت است اما حتی در این شرایط هم هواپیما قادر است تا مسافت معینی بدون نیروی موتور به پرواز ادامه دهد تا به نزدیک ترین فرودگاه برسد.شاید بهتر باشد سوال را اینطور بپرسید که آیا یک هواپیما می تواند فقط با یک موتور کار کند؟ در اینصورت در هنگام تیک آف و فرود چه اتفافی می افتد؟

 جواب این سوال بله است. هواپیمایی که دارای یک موتور دوقلو باشد، می تواند بی هیچ عیب و نقصی با یک موتور هم کار کند و حتی می تواند با یک موتور به راحتی هم تیک آف و هم فرود کند. خراب شدن موتورهای هواپیما در حین پرواز، مشکل خیلی جدی ای نیست چون خلبان ها کاملا آموزش دیده اند و به خوبی می دانند که چطور باید با یک موتور خراب پرواز کنند.

 اگر در حین پرواز موتور هواپیما دچار نقص فنی شده و خراب شود، خلبان ها ابتدا چک می کنند که چه عاملی باعث بروز این موضوع شده است و بعد هم سعی می کنند تا در نزدیکترین فرودگاه به زمین بنشینند. این موضوع در مورد هواپیمایی با ۴ موتور، از اهمیت کمتری برخوردار است و حتی اگر بیشتر از یک موتور هم خراب شود، مشکلی به وجود نمی آید.