ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

پارک وحدت مشهد

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. پارک وحدت مشهد

اگر در حین سفر و زمانی که به شهر مشهد رفتید وقت اضافه داشتید ما به شما همسفران تور مشهد دعوت میکنیم تا به بزرگترین پارک شهر مشهد یعنی پارک وحدت بروید و ازیکی دیگر از اماکن گردشگری مشهد دیدن کنید .اینجا همه چیز برای شما مهیاست مخصوا برای مسافرانی که دارای کودک می باشند محیط مناسبی برای سرگرمی و گذارندن اوقات فراغتشان می باشد زیرا با داشتن زمین های بازی گوناگون و وجود آبنماها و امکاناتی که جدیدا با آن اضافه شده محیطی بسایر سبز را برای زائران  و مسافران و همچنین شهروندان شهر مشهد مهیا کرده است .

پارک وحدت مشهد یکی از بزرگترین پارک های مشهد می باشد که در نزدیکی حرم مطهر امام زضا (ع) قرار دارد و همه ساله مسافران زیادی را به سمت خود می کشد .پارک وحدت مشهد در زمینی به وسعت بیست هکتار در در حاشیه ای بلوار وحدت در شرق مشهد قرار دارد. این پارک بزرگ ترین پارک مشهد مقدس می باشد و از تمامی پارک مشهد بزرگ تر است. این پارک درسال ۱۳۴۵ شمسی احداث گردید و از آن زمان تاکنون بخش های مختلف فرهنگی و ورزشی و تفریحی درآن احداث شده است و هم اکنون نیز امکانات جدیدی در دست احداث می باشد.

پارک وحدت مشهد مقدس

این پارک دارای امکانات سیاحتی و تفریحی و ورزشی همچون فضای سبز ، دریاچه مصنوعی ، آب نما و آبشار ،تئاتر و سینما های تابستانی ، و امکانات ورزشی از قبیل سکوهای تنیس روی میز ، شطرنج ، زمین های ورزشی و زمین اسکیت و … می باشد و جز مناطق گردشگری مشهد هم می باشد . احداث مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) توسط اداره کل ارشاد اسلامی خراسان ، کتابخانه و مراکز فعالیت های فرهنگی و هنری نیز در داخل این پارک فراهم شده است و در مناطق گردشگری اطراف مشهد نیز جای دارد.

درخت های گوناگون و گلکاری ها و خیابان و حوض ها و اقامتگاه های موقت ودیگر تجهیزات و امکانات تفریحی و موقعیت مناسب شهری باعث شده است تا این پارک همواره محل استراحت و تفریح شهروندان مشهدی و زائران باشد.

ین پارک به دلیل وجود دریاچه مصنوعی و مکانی برای اجرای نمایش در فضای باز خیلی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.تا سالها قبل، از این پارک به منظور برگزاری نماز جمعه استفاده می شده ولی حالا با طراحی جدید و با وسعتی نزدیک به ۱۵ هکتار و به دلیل نزدیکی به حرم رضوی مکان مناسبی برای گذران اوقات مسافران به حساب می آید.

نمایشگاه پارک وحدت مشهد

این فرهنگسرا با هدف برنامه ریزی، تدوین و اجرای طرح های کاربردی و جامع با رویکرد بسط، گسترش و تعمیق فرهنگ زیارت در زائرین و مجاورین و ارتقای فرهنگ میزبانی و مهمان نوازی در شهروندان مشهدی راه اندازی گردیده است.ین فرهنگسرا در حاشیه بلوار وحدت و در بوستان وحدت واقع شده است و شامل قسمت های زیر می باشد: نمایشگاه مفهومی زیارت، نمایشگاه تجلی آفتاب، آب نمای هوشمند، گرادیان نمایش سینمایی، مسابقه دیجیتال، المان ها، فروشگاه فروش محصولات فرهنگی زائر، نمایشگاه حالات و احوالات ۱۱ شخصیت برجسته معاصر در زیارت حضرت رضا(ع)، کبوترانه(بخش کودک)این بوستان در تقاطع بولوار وحدت و بولوار ولایت در شرق مشهد با مساحتی هفده هکتار واقع شده است. مجموعه تفریحی این بوستان مشتمل بر؛ دریاچه مصنوعی به مساحت تقریبی یک هکتار، آب نمای خطی و آبشار طبیعی، سالن تئاتر روباز با ظرفیت 500 نفر و با فضای حدود 1500 مترمربع و سینماهای تابستانی است.امکانات ورزشی بوستان نیز از قبیل سکوهای تنیس روی میز، شطرنج، زمین های فوتبال، والیبال، اسکیت و وسایل بازی کودکان می باشد و  ساختمان مرکزی پارک با زیربنای 1400 مترمربع می باشد، همچنین تعداد 12 چشمه سرویس بهداشتی برای بوستان تعبیه شده است.