ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

آبشار شگفت انگیز سمیرم

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۲/۱۱
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. آبشار شگفت انگیز سمیرم

یکی از جاذبه هایی که برای شما همسفران تورها موقعیت سفر ایجاد میکند منابع گردشگری مقصد سفر می باشد . اساسا" زمانی که تصمیم به یک سفر میگیرید بعد از انتخاب مسیر به فکر چیدن برنامه ای متنوع  و لیست کردن منابع دیدنی آن مقصد میپردازید و بطور کلی سفر را بخاطر بازدید از دیدنی هایی میروید که تا به حال نرفته اید . همیشه دیدنی های جدید لذت خاصی را برای مسافران به همراه خواهد داشت اما یکی از دیدنی هایی که در این مقاله به آن پرداخته ایم در شهر اصفهان و در نزدیکی سمیرم قراردارد که یکی از زیباترین آبشارهای ایران به شمار میرود . اکثر همسفران تورهای اصفهان در زمان خرید به دلیل اینکه شهر اصفهان از جاذبه های تاریخی و تمدن خاصی برخوردار است کمتر به طبیعت این شهر تاریخی رجوع میکنند اما باید دید که این آبشار زیبا برای مسافران تور اصفهان چه غوغایی به پا میکند فقط کافیست کمی دل را به سمت یک سفر نیم روزه با طبیعتی بکر سوق دهید و خواهید دید که این مکان زیبای طبیعی چه با شما خواهد کرد . در اولین لحظه در سکوت سرود ریزش آب بهترین موسیقی گوشتان خواهد شد .در ذیل کمی درباره آبشار سمیرم برای همسفران تور اصفهان مطلب گذاشته ایم که تقاضا میکنیم با ما همراه باشید .

 آبشار سمیرم اصفهان

آبشار سمیرم در ۴ کیلومتری شرق سمیرم و در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، در اعماق تنگه‌ای به همین نام با دیواره‌های سنگی واقع شده‌است و آبشار زیبایی می‌باشد که به همراه طبیعت سبز آن و محیط کوهستانی اطراف آبشار، خصوصاً در بهار و تابستان گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌نماید. ارتفاع آن ۳۵ متر است. در اطراف آن محل‌هایی برای استراحت و اقامت گردشگران در نظر گرفته شده‌است.

آبشار سمیرم نود و یکمین اثر طبیعی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

اگر به شنیدن صدای خروش آبشاری پرآب در کوهسار علاقه مندید و حاضرید به تماشای ریزش آب از کوه و لاله های سرخ واژگون و شکوفه های رنگارنگ و بستر سبز کنار جوی ها بنگرید، شهرستان سمیرم در استان اصفهان، مکان فوق العاده ای است که می تواند شما را به این مقصود رسانده و یک روز خاطره انگیز را برای شما رقم بزند.

این منطقه از آب و هوای بسیار سردی برخوردار بوده، به گونه ای که حتی در فصل تابستان نیز شب های سردی داشته و اقامت در این مکان را مشکل ساز می نماید. این آبشار که آبش در دره نادر جریان می یابد، در گذشته، ارتفاعش به ۷۵ متر نیز می رسید، اما در حال حاضر بر اثر فرسایشی که در سال های متمادی برای این آبشار به وقوع پیوسته، ارتفاعش به ۳۵ متر کاهش یافته و تنها در سال های پرآبی، دوباره ارتفاع می گیرد.

آبدهی آبشار سمیرم به طور متوسط حدود ۲ مترمکعب در ثانیه می باشد و شرایط محیطی خوب و آب و هوای مناسب، سبب شده است که گیاهان متنوعی در اطراف آبشار رشد و نمو نمایند. آب آبشار، شیرین و دائمی بوده و از چشمه‌ های مزارع جوزار و چشمه عزیزخان تامین می گردد و از بالای تخته سنگ صخره ای صاف و عظیم، به بیرون می جهد. پای آبشار، فضای سبز وسیعی احداث شده که هماهنگی چشمگیری با کوه و آبشار و گیاهان و گل های طبیعی کوه دارد. همسایگی آبشار و کوه با درختان و همنوایی آنها با پرندگان، درختان و جانوران در محل، چشم اندازی رویایی پدید آورده است.

آبشار زیبای سمیرم اصفهان

آب و هوای این منطقه در فصول بهار و تابستان مطبوع و روح نواز است و گردشگران زیادی را جذب خود می کند، اما در زمستان هم به ویژه اگر هوا خیلی سرد نباشد و برف زیادی زمین را نپوشانده باشد، مشتاقان طبیعت به تماشای آبشار می شتابند.

اواخر بهار و سراسر تابستان، شاید جایی برای نشستن روی نیمکت های فضای سبز آبشار پیدا نکنید و صدای آبشار در سروصدای مردم، صلابت زمستانی اش را نداشته باشد؛ اما در زمستان به دلیل سرمای هوا، از استقبال کمتری برخوردار است و ممکن است در این مکان، فقط شما باشید و طبیعت شگفت انگیزی که پیش رویتان قرار دارد.

بنمای طبیعی چشم‌نوازی است که چشم‌اندازهای طبیعت رنگارنگ آنجا در بهار و اوایل تابستان رویایی‌اند اما در زمستان هم می‌شود به کنار آبشار رفت و در خلوت سکوت، غرش آبشار را با تمام وجود شنید. چنانچه مایلید، صدای خروش آبشاری پرآب در کوهسار را بشنوید و به تماشای ریزش آب از کوه و لاله‌های سرخ واژگون و شکوفه‌های رنگارنگ و بستر سبز کنار جوی‌ها بایستید، به سمیرم در استان اصفهان بروید و از آنجا پس از پشت سر گذاشتن مسیری ۵ کیلومتری به کنار آبشار سمیرم می‌رسید که از زیباترین و بزرگ‌ترین آبشارهای ایران است.