ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

پارک علمی پروفسور بازیما

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
 1. ایرونا سیر
 2. مقالات
 3. پارک علمی پروفسور بازیما

تا به حال شده پیش خودتان فکر کنید از آفرینش ، نجوم و از ستارگان ، چقدر برایتان حائز اهمیت بوده و تا چه حد برای شناخت این موضوع پیش رفته اید . علاقه مندان زیادی در این زمینه بررسی می کنند اما امکانات فعلی پاسخگوی تمام سوالات نیست .اما امروز به امید دستان توانمند هموطنان و نبوغ ایرانی ، در عرصه فعالیتهای گردشگری به خود می بالیم که یکی از پارک های موضوعی ایران و در واقع بزرگترین پارک موضوعی ایران را در شهری داریم که پایتخت فرهنگی مسلمان یعنی مشهد هست . بله مشهد شهری که سالانه پذیرای حجم  چند میلیونی زائران و همسفران می باشد امروز در این مورد هم رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده . اگر در هنگام خرید تور مشهد خود یا سفر به مشهد تمایل به حضور در این پارک دارید حتما این مقاله را مطالعه نمایید .

 پارک علمی پروفسور بازیما

منحصر به فرد ترین پارک موضوعی علمی ایران

«پارک علمی پروفسور بازیما» منحصر به فرد ترین پارک موضوعی علمی ایران در سه موضوع زیست شناسی، زمین شناسی و نجوم (علوم تجربی) می باشد که با تلفیق حوزه های سرگرمی و آموزش سعی دارد فضایی مفرح و آموزنده را برای خانواده ایرانی فراهم آورد. در این مجموعه، از آخرین تکنیک های طراحی مراکز علمی تفریحی خانوادگی و دانش‌آموزی(نظیر داستان گویی، مدیریت تجربه مشتری، سناریو محوری و ...) استفاده شده است...

پارک علمی پروفسور بازیما از بخش‌های مختلف تونل آفرینش، بازیها و فروشگاه تشکیل شده است. در بخش‌ تونل آفرینش بازدیدکنندگان همراه با توضیحات راهنما با مفاهیم متعددی از قبیل داستان خلقت از ابتدا تا امروز، سفر به بدن انسان، ویژگی‌ها و چالش‌های دوران بلوغ (مخصوص بانوان) و غیره آشنا می‌شوند. از سوی دیگر در بخش‌های بازی این پارک علمی،بازیهای جذاب و سرگرم کننده ای موجود است که می‌توان به گنبد افلاک نما (پلانتاریوم)، شبیه‌سازی رانندگی، سفینه واقعیت مجازی VR و غیره اشاره کرد. علاوه بر اینها کارگاه‌های دائمی و موسمی در خصوص آموزش‌های علوم نجوم، علوم زمینی، علوم زیست‌شناسی، پزشکی و غیره در این پارک علمی دایر می‌باشند.

پارک علمی پروفسور بازیما، هر هفته میزبان رویدادهای علمی گوناگون در زمینه های مختلف از قبیل نجوم، علوم زیستی، علوم زمین شناسی و غیره می باشد که توسط کارشناسان خبره هر زمینه برگزار میشوند. در این کارگاه ها تلاش می شود همراه با تفریح و لذت، اطلاعات دست اول به شرکت کنندگان گرامی عرضه گردد.

پارک علمی پروفسور بازیما

این پارک در محیطی به وسعت 2100 متر مربع در مجتمع تجاری وصال در طبقه چهارم مجتمع قرار دارد

 شیوه‌های نوین آموزش، به ویژه به کودکان، نوجوانان و جوانان، برپایه تسهیل‌گری، اکتشاف و بازی‌محوری است. در همین راستا چند سال مطالعه و مشاهدۀ پارک‌های موضوعی  از جمله پارک­ها و مراکز علمی و و موزه‌های تخصصی در سایر کشورها به همراه چندین سال سابقه مدیریتی و اجرایی در زمینه مراکز تفریحی و مباحث آموزشی گرد هم آمد تا «پارک علمی پروفسور بازیما» متولد شود.      

پارک علمی پروفسور بازیما جایی است برای دانستنِ اینکه :

 • جهان چه زمانی و چگونه به وجود آمد؟
 • زمینِ ما و منظومه شمسی چگونه به وجود آمده؟
 • حیات، کِی و چگونه روی زمین پدیدار شد؟
 • آب‌های زیرزمینی، آتش‌فشان‌ها و مواد اطرافِ ما از کجا به وجود آمدند؟
 • فسیل‌ها چه اسراری را برایمان آشکار می‌کنند؟
 • چرا دایناسورها ناپدید شدند؟
 • انسان‌ها چه زمانی به روی زمین پا گذاشتند و چطور فرمانروای زمین شدند؟
 • عجایب طبیعت و جهان خلقت از فرای فضای لایتناهی تا اعماق اقیانوس‌ها، از کوره راه‌های لانه مورچه تا انشعابات رگ‌های انسان...

تصور کنید کتابی درباره پیدایش جهان می‌خوانید یا مطلبی درباره موجودات زنده و گیاهان مطالعه می‌کنید یا می‌خواهید درباره بدن انسان بیشتر بدانید.   اینجا جاییست که شما می توانید وضوح لمس آفرینش را احساس کنید .