ایرونا سیر برگذار کننده انواع تور های داخلی (تور مشهد و ... )

09198014097
02166320673
09194931590
02166320674
09194931580
02166758500
منو

مجموعه تفریحی و شهربازی پارک ملت مشهد

تازه های ناشناخته ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
  1. ایرونا سیر
  2. مقالات
  3. مجموعه تفریحی و شهربازی پارک ملت مشهد

سفر به اعماق معنویت همیشه با احساسات خوب و لذت بخش همراه است چه بسا این احساس در شهری که امام مهربانی ها یعنی مشهد در آن قرار داشته باشد که توصیف یه سفر  زیارتی را دو چندان می کند . اما امروز هم همانند سایر مقالات قبلی برای همسفران تور مشهد خود یکی دیگر از جاذبه های دیدنی و گردشگری مشهد را به شما همسفران تور مشهد معرفی میکنیم که در نوع خود بی نظیر می باشد و البته رکورد دار . میخواهیم در این مقاله شما همسفران تور مشهد را به بزرگترین فانفاز خاورمیانه در شهر بازی پارک ملت مشهد ببریم و در آن هیجانی وصف ناپذیر را به شما تزریق کنیم با ما همراه باشید و از این جاذبه سراسر هیجان بیشتر بدانید ما باز هم به مانند از شما همسفرانی که از تورهای مشهد ما استفاده میکنید پیشنهاد میکنیم سری هم به اینجا بزنید 

 مجموعه تفریحی و شهربازی پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد

 پارک ملت مشهد، قدیمی‌ترین بوستان شهر مشهد در سال ۱۳۴۳ در زمان سلطنت محمدرضا پهلوی در مکانی که آن زمان خارج شهر بود احداث گردید اما به دلیل توسعه شهری، این بوستان اکنون در داخل شهر قرار گرفته‌است.این بوستان در آن زمان توسط دو مهندس طراح انگلیسی به سبک بوستان‌های انگلستان طراحی گردید ولی ساخت آن نهایتاً چندین سال بعد توسط مهندسین ایرانی به اتمام رسید.بوستان ملت، در غرب شهر مشهد و در حاشیه بزرگراه وکیل آباد و در ضلع شمال غربی تقاطع آزادی قرار گرفته‌است.میدان آزادی مشهد به دلیل همجواری با بوستان ملت از قدیم به عنوان «فلکه پارک» در میان مردم مصطلح بوده‌است.

 ویزگی های بوستان 720 هزار متری ملت مشهد

 مساحت این بوستان ۷۲۰ هزار متر مربع (۷۲ هکتار) است و شامل بیش از ۳۵ هزار اصله درخت به قدمت چند ده ساله‌است. این بوستان از بزرگترین، قدیمی‌ترین و در عین حال دیدنی‌ترین بوستانهای مشهد و همچنین کشور به شمار می‌رود.

در ضلع شرقی این بوستان (در مجاورت  تقاطع آزادی) دریاچهٔ قرار گرفته‌است که در پشت این دریاچه مجتمع جانبازان راه اندازی شده‌است و به صورت ۲۴ ساعته به جانبازان قطع نخاعی خدمات ارائه می‌دهد. در مرکز بوستان ساختمان فرهنگی هنری امام رضا (ع) قرار دارد که شامل کتابخانه، کلاس‌های فرهنگی هنری، مسجد و... می‌باشد. در داخل بوستان ملت همچنین شهربازی قرار گرفته‌است که قدیمی‌ترین شهربازی مشهد محسوب می‌شود.در ضلع غربی بوستان (در مجاورت منطقه آزادشهر) زمین‌های ورزشی بوستان قرار گرفته‌است. این زمین‌ها شامل بزرگترین استخر روباز مشهد به مساحت ۱۲۵۰ مترمربع (طول ۵۰ متر و عرض ۲۵ متر و با عمق ۱ تا ۳ متر) با گنجایش ۴۰۰ نفر، زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس، پیست اسکی و... می‌باشد. به علاوه دور تا دور بوستان، زمین مخصوص دویدن و ورزش قرار دارد.

 اوج هیجان در شهر بازی ملت مشهد

پارک ملت مشهد

 چرخ و فلک پارک ملت

از قسمتهای مرکزی تا قسمتهای شرقی بوستان شهربازی قرار گرفته‌است. این شهربازی در سال ۱۳۵۱ خورشیدی احداث شد و اولین شهربازی مشهد به حساب می‌آید. این شهربازی تا به امروز تغییرات بسیار زیادی کرده‌است. چرخ و فلک (فانفار) این شهر بازی با قطر ۸۰ متر بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه و هجدهمین چرخ و فلک مرتفع در دنیا می‌باشد. این چرخ و فلک ۲۵۰ تنی در سال ۱۳۸۴ به بهره‌برداری رسید و قادر است در هر دور خود ۴۵۰ نفر را تا ۸۰ متر بالا ببرد. لازم است ذکر شود این چرخ فلک را بخش خصوصی، طی دو سال نصب و راه اندازی کرده است و این مجموعه اولین دارنده استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور است که از سال ۱۳۹۰ به عضویت اتحادیه جهانی IAAPA درآمده است.

 بازی های موجود در شهربازی پارک ملت

 پرواز در آسمان: ارتفاع آن ۲۴ متر, سیکل زمانی ۴ دقیقه، سرعت ۱۰ کیلومتر بر ساعت

اسکیت برد: ارتفاع آن ۳۶ متر،  مدت زمان استفاده ۴

آکروجت فضایی: ارتفاع آکروجت فضایی ۲ متر و سیکل زمانی آن ۱۲ دقیقه می باشد

ترن هوایی: ارتفاع آن ۱۸٫۵ متر، سیکل زمانی ۳ دقیقه، سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت

تاپ اسپین: ارتفاع این تاب ها ۱۶ متر،  مدت زمان استفاده ۳ دقیقه، سرعت ۸ کیلومتر بر ساعت

تاب گردان: ارتفاع این تاب ها ۱۲ متر،  مدت زمان استفاده ۳ دقیقه، سرعت ۸۵ کیلومتر بر ساعت

سورتمه: سرعت آن ۴۴ کیلومتر بر ساعت، مدت زمان استفاده ۳ دقیقه

سالتو:  تک حرکت و هیجانی

حریم وحشت: مدت زمان آن ۱۰ دقیقه

کشتی دوقلو: مفرح شاد و هیجان انگیز

فایربال: ارتفاع آن ۱۵ متر، سیکل زمانی ۳ دقیقه

صندلی فضایی: ارتفاع آن ۱۳ متر، سیکل زمانی ۳ دقیقه

گردباد: مدت زمان استفاده ۳ دقیقه

فانفار (چرخ و فلک): همان طور که قبلا اشاره کردیم، چرخ و فلک (فانفار) با ارتفاع ۸۵ متر بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه و هجدهمین چرخ و فلک مرتفع در دنیا می‌باشد. این چرخ و فلک قادر است در هر دور خود ۳۳۶ نفر را تا ۸۵ متر بالا ببرد.

کودکان جزء قشرهایی هستند که نیاز به وسایل بازی اختصاصی دارند. چرا که از نظر فیزیکی و روحی آسیب پذیرترند؛ به همین جهت باید امکانات بازی آن ها نیز با دقت و حساسیت بیشتری انتخاب شود. در ادامه به وسایل موجود در پارک ملت مشهد اشاره شده است.

جامپینگ ، تاب کودک ، آفتاب و مهتاب ، قطار کودک ، شاتل باس ، دنیای حیوانات ، موتور کراس ، ماشین برقی ، کشتی سبا ، هلی کوپتر و  ....